Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Kursy Przedmałżeńskie

01-12-2018

 

Z RADOŚCIĄ ZAPRASZAMY,
 
NA KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
 
PRZY NASZYM SANKTUARIUM W LEŻAJSKU
 
W ROKU 2019

 

 

„Kochaj i rób co chcesz” – św. Augustyn

 

      KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI U OJCÓW BERNARDYNÓW W LEŻAJSKU skierowany jest szczególnie do osób, którym z powodu pracy lub innych obowiązków trudno jest systematycznie uczęszczać na innego rodzaju kursy.

         Zajęcia prowadzone są przez ojców Bernardynów, a także panią psycholog i pedagog. Jest to przede wszystkim okazja do refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnienie podstawowych prawd naszej wiary. Chętni mogą również skorzystać z indywidualnej rozmowy na temat rozeznawania powołania i konkretnych problemów życia małżeńskiego i duchowego.

       Koszt, jaki obejmują nauki przedmałżeńskie wynosi 100 zł od osoby (płatne w czasie trwania kursu) – uczestnicy otrzymują materiały do pracy, w przerwach zajęć przewidziany jest poczęstunek, a w sobotę w południe dłuższa przerwa obiadowa (nie zapewniamy posiłku!).

      Kurs przedmałżeński prowadzony w naszym klasztorze to jeden z obowiązkowych elementów przygotowania do małżeństwa dla narzeczonych, chcących zawrzeć sakramentalny związek. Wierzymy, że katechezy przedślubne nie muszą jednak być przykrą uciążliwością, ale okazja do lepszego poznania siebie nawzajem i pogłębienia swojej wiary. Tematyka spotkań obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne, jak i psychologiczne, czy medyczne, ale przede wszystkim jest próbą podzielenia się doświadczeniem budowania związku małżeńskiego i rodziny oraz nieustannego rozwijania się w wierze.

 

 

W każdy drugi piątek miesiąca, od września do maja włącznie, o godzinie 18,00 w kaplicy Domu Pielgrzyma rozpoczynają się katechezy przedślubne w ramach Poradni Rodzinnej, wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa. W miesiącach wakacyjnych: czerwiec, lipiec, sierpień spotkań nie ma. Zapraszamy.

 

KILKA PRAKTYCZNYCH I KRÓTKICH  PYTAŃ I ODPOWIEDZI

 

 

100 zł /osoba

Jest to cena za cały kurs.

Tak, nie ma możliwości spóźniania się i zwolnień.

Można, nie trzeba być w parze, ale oboje narzeczeni są zobowiązani do ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Zaświadczenia są wydawane na zakończenie kursu, oddzielnie dla każdej osoby.

  •  

    • Ile kosztuje kurs weekendowy?

    • Czy 100 zł/osoba to cena za jedno spotkanie, czy za cały kurs?
    • Czy trzeba uczestniczyć w całym kursie?
    • Czy można przychodzić na kurs samemu?