Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

13-10-2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2016 r.

  1. Przeżywamy 28. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do naszego Sanktuarium i życzymy owocnego pobytu na świętym miejscu.
  2. W tym tygodniu: - w poniedziałek – świętej Jadwigi Śląskiej i 39. rocznica wyboru św. Jana Pawła II  na Stolicę Piotrową; - we wtorek – świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; - w środę - święto św. Łukasza, Ewangelisty i patrona służby zdrowia; - w czwartek – świętego Piotra z Alkantary, kapłana franciszkańskiego oraz kwartalna Msza św. za + Ojców, Braci z Zakonu Franciszkańskiego, rodziców, krewnych, dobroczyńców i za + z FZŚ o 7.00; - w piątek – świętego Jana Kantego, kapłana; - w sobotę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; - w przyszłą niedzielę przypada świętego papieża Jana Pawła II Wielkiego. Także za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień szczególnej modlitewnej i materialnej troski o misje. Dlatego za tydzień po Mszach świętych wesprzyjmy misje ofiarą do skarbonki przy figurze bł. Wadysława z Gielniowa przy kaplicy M. B. Leżajskiej.
  3. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
  4. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele - Apel Jasnogórski o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.
  5. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, a tych co nie mogą do odmawiania różańca w domu.
  6. Przez cały październik przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) będzie przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami. Kartki wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych, a przyjmowanie wypominków odbywa się w zakrystii.
  7. Przy naszym Franciszkańskim Ośrodku Kultury powstała kawiarnia Fok Café, do której wszystkich zapraszamy codziennie od 16.00 do 20.00.  Każdy może się tu napić aromatycznej kawy, dobrej herbaty czy świeżo wyciskanego soku i skosztować świeżego ciasta i słodkiej przekąski! Na wszystkich czeka także biblioteczka pełna twórczych książek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!
  8. Grupa teatralna „Franciszek” działająca przy naszym klasztorze i FOK zaprasza na sztukę pt. „Brat naszego Boga” w przyszłą  niedzielę o godz. 18.00. Przedstawienie – poruszające ważne kwestie życiowe - doskonale wpisuje się w rok św. Br. Alberta przeżywany w Kościele.
  9. Akcja Katolicka naszej archidiecezji przeprowadza zbiórkę makulatury na budowę kościoła w Sudanie. U nas można przynieść makulaturę od jutro do specjalnego kontenera przy domu pielgrzyma. Szczegóły akcji - do której serdecznie zachęcamy - na stronie archidiecezjalnej.
  10. Proszono o ogłoszenie, że w najbliższy piątek o 12.00 przy naszej bazylice będą przeprowadzane w ambulansie diagnostycznym badania profilaktyczne gęstości kości, objętości i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo - zasadowej. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać przy prasie katolickiej.