Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

22-10-2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia  2017 r.

 

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium doroczna pielgrzymka Podkarpackich Pszczelarzy na Mszy św. o 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski. Również dzisiaj bierzmowanie młodzieży z naszej parafii na Mszy św. o 15.30, którego udzieli O. Bp Damian Muskus.

2. Roraty od poniedziałku do soboty o 6.45 z małym poczęstunkiem dla dzieci w refektarzu klasztornym.

3. Do piątku trwa oktawa ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP: na Mszach św. o 12.00 i 18.00 są głoszone kazania, a o 17.30 są odprawiane Nieszpory Maryjne z procesją Eucharystyczną po bazylice.

4. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej we FOK po Mszy św. o 18.00.

5. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

6. W tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne będą roznoszone w poniedziałek, wtorek i środę po Hucisku od godz. 9.30. Serdecznie dziękujemy naszym Braciom, Akcji Katolickiej i FZŚ za roznoszenie, a wszystkim przyjmującym za życzliwość i wsparcie dla parafii.

7. Trwa zbiórka charytatywna  w sklepach: PSS Społem „15-tka” oraz w „Delikatesach Centrum” przy ul. św. Jana z Dukli oraz rozprowadzanie świec Caritas na stoły wigilijne.

8. Apostolstwo Trzeźwości "Pokój i Dobro" w piątek od 18.00 do 20.00  organizuje we Franciszkańskim Ośrodku Kultury kolejne warsztaty edukacyjne poświęcone przeżywaniu uczuć:  Pozwól prowadzić się radości.

9. Przypominamy o obowiązkowych przed zawarciem sakramentu małżeństwa katechezach Poradni Rodzinnej, które odbywają się w drugie piątki miesiąca od września do maja w Domu Pielgrzyma o 18.00.

10. Przy wsparciu starostwa odnowiono zabytkową szafę bracką z figurą NMP Niepokalanej znajdującą się przy wejściu do kaplicy św. Franciszka. Odnowioną figurę możemy podziwiać obecnie na ołtarzu św. Antoniego.

11. Jest organizowana 13-dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii  od 9 do 21 września przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej. Koszt 1600 zł i 950 USD. Zgłoszenia do 31 stycznia 2018 w zakrystii lub u o. Bartymeusza wraz z wpłatą bezzwrotnej zaliczki w wysokości 600 zł.

12. Już dzisiaj informujemy, że w Niedzielę za dwa tygodnie czyli w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętych o 15.30 i 18.00. 

13. Starosta i burmistrz zapraszają na uroczystości 36.rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które będą miały miejsce w środę o 17.00 przy Pomniku Ofiar Komunizmu na Cmentarzu Leżajskim.

 

Pielgrzymka z Ojcami Bernardynami z Leżajska

GRUZJA i ARMENIA - 13 dni

TERMIN: 9.09 – 21.09.2018      Cena:  1600 zł + 950 USD

 

DZIEŃ 1-Leżajsk-Rzeszów-Tbilisi 9.09

            Zbiórka ok. godz. 12.00 przy Domu Pielgrzyma w Leżajsku. Msza Święta, nastepnie przejazd na lotnisko w Rzeszowie i o godz. 15:50 przelot do Tbilisi z przesiadką w Warszawie. Nocny lot.

DZIEŃ 2-Tbilisi 10.09

            Przylot do Tbilisi o godz. 4:05. Transfer do hotelu. Wczesne zakwaterowanie. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie. Przejazd do Mtskheta, która była stolicą Gruzji przed założeniem Tbilisi. Mtskheta ma około 2500 lat i ze względu na bogactwo starożytnych zabytków znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj zobaczymy jedno z arcydzieł architektury świata - kościół Jvari zbudowany pod koniec VI wieku i majestatyczną katedrę z XI wieku – Svetitskhoveli. Przejazd do Tbilisi, zwiedzanie miasta: kościół Metekhi, z widokiem na rzekę Mtkvari (XIII wiek); łaźnie siarkowe; Twierdza Narikala, jeden z najstarszych fortyfikacji w mieście (IV wiek); Katedra w Sioni (VI-VII w.), w której znajduje się krzyż św. Niny, kobiety, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji; Kościół Anchiskhati (VI w). Wszystkie te zabytki znajdują się w obrębie Starego Miasta.  Kolacja i nocleg w hotelu Tbilisi.Kutaisi. Zwiedzanie Starego Miasta, majestatycznej katedry wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odrestaurowanej w 2012r. Zwiedzanie kompleksu klasztornego w Gelati, w którym znajduje się grób wielkiego króla gruzińskiego Dawida Budowniczego oraz najpiękniejsze mozaiki Kaukazu. Przejazd do  Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3-KAKHETI 11.09 

Po śniadaniu wyjazd do Kacheti, odwiedzimy klasztor żeński w Bodbe (IX), ufortyfikowane miasteczko Sighnaghi, czas wolny na krótki spacer, kontynuacja podróży do Telavi, zwiedzenie Muzeum Tsinandali, gdzie zobaczymy XIX-wieczny pałac / muzeum oraz piękny ogród należący do słynnej Gruzińskiej Rodziny Królewskiej.  Kontynuacja podróży do Kvareli, gdzie odwiedzimy starożytne tunele win, degustacja różnych typów tradycyjnych win gruzińskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

Dzień 4–KAZBEEGI ( Gruzińska Droga Wojenna )-Gergeti 12.09

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Kaukazu. Dziś w programie Wojskowa Droga Gruzińska przez Kaukaz. Zobaczymy twierdzę Ananuri, ośrodek narciarski Gudauri a następnie dotrzemy do Stephantsminda. Spacer do kościoła Gergeti z przepięknym widokiem na szczyt górski Kazbegi (możliwość wypożyczenia jeepa - 10 $).Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5-TBILISI - BAGRATASHEN - HAGHPAT - SANAHIN – JEZ. SEVAN13.09

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do granicy gruzińsko-ormiańskiej Sadakhlo / Bagratashen. Po formalnościach granicznych zmieniamy przewodnika i transport. Rozpoczynamy część ormiańską pielgrzymki. Wizyta w HaghpatSanahin,  średniowiecznych klasztorach znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdź do Dilijan, nazywanego Armeńską Szwajcarią, ulokowaną w Parku Narodowym Dilijan.  Czas wolny na słynnej ulicy Sharambeyan, gdzie ulokowały się tradycyjne sklepiki, muzea  Przejazd na Jezioro Sevan. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6-SEVAN - GARNI - GEGHARD – ERYWAŃ 14.09

Po śniadaniu przejazd na półwysep Sevan. Zwiedzanie klasztoru Sevanavanq (VIII. - IX wiek). Przejazd do świątyni Mitry w Garni. Następnie zwiedzanie słynnego skalnego klasztoru Geghard( UNESCO), którego nazwa pochodzi od przechowywanej tu w okresie średniowiecza włóczni, którą przebito bok Pana Jezusa Przejazd do Erywania. Krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy reprezentacyjne miejsce spacerowe: Kaskady Północną ulicę.  Po kolacji wizyta na Placu Republiki, aby zobaczyć pokaz fontann. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 7-ERYWAŃ - KHOR VIRAP –  NORAVANK 15.09

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Khor Virap,  gdzie Góra Ararat w szczególny sposób prezentuje swój zapierający dech w piersiach splendor. Klasztor znajduje się kilkaset metrów od granicy z Turcją, nad brzegiem rzeki Araks, u stóp góry Ararat. Następnie udamy się do regionu winnego Areni. Odwiedzimy lokalną winiarnię, aby degustować pyszne, czerwone wina. Kontynuacja podróży do arcydzieła średniowiecznej architektury ormiańskiej, klasztoru Noravank w XIV wieku. Położony w spektakularnej dolinie czerwonych skał, klasztor zbudowany z miejscowego kamienia. Powrót do Erywania. Dla chętnych wizyta na targu owoców "Shouka". Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8-ERYWAŃ - GYUMRI - BAVRA -WARDZIA-BAKURIANI 16.09

Śniadanie. Przejazd na granicę z Gruzją (Bavra-Ninotsminda.) Krótki przystanek w mieście Gyumri  bądź na granicy około 13:00. Koniec armeńskiej części trasy. Wizyta w mieście Vardzia, zespół jaskiń i klasztorów - 13-piętrowe miasto wycięte w skale. Na trasie zwiedzanie twierdzy Khertvisi, następnie postój w uzdrowiskowym mieście Borjomi, degustacja wody mineralnej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Bakuriani.

Dzień 9-BAKURIANI-MESTIA17.09

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Mestii, ( na granicy z Abchazją )po drodze zatrzymamy się w XIX-wiecznym pałacu Zugdidi Dadiani. Następny przystanek w Enguri Dam - największa elektrownia wodna na Kaukazie. Tama wynosi 270 metrów i jest otoczona wysokimi górami i zalesionymi wąwozami. Przyjazd do Mestii, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10–USHGULI 18.09

Śniadanie, przejazd do wioski Ushguli, najwyżej położonej wioski w Europie ( 2200 m n.p.m), słynącej z wież widokowych i spektakularnej panoramy Gór Szkhara, zwiedzanie Muzeum Etnograficznego oraz XII-wiecznego Kościóła Najświętszej Marii Panny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Mestii

Dzień 11-MESTIA-KUTAISI 19.09

Śniadanie, zwiedzanie gór Hatsvali, wyjazd kolejką linową na szczyt góry, skąd roztacza się niezapomniany widok. Przejazd do Kutaisi, wizyta w katedrze w Bagrati i klasztorze Gelati. Kolacja i nocleg w hotelu Kutaisi.

Dzień 12-Kutaisi – Gori – Tbilisi 20.09

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Kutaisi. Następnie wyjazd w kierunku Tbilisi. Postój w Gori, miejscu urodzenia Stalina oraz z skalnym mieście Uplitikhe. Przyjazd do Tbilisi. Wieczorem uroczsta kolacja na zakończenie pielgrzymki z pokazem tańca regionalnego.

Dzień 13-PRZELOT DO POLSKI.21.09

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tbilisi. Wylot o godz. 4:55. Planowany przylot do Rzeszowa – godz. 8:35.

CENA ZAWIERA:

 BILETY LOTNICZE  LOT  ( 8 kg bagaż podręczny + 20 kg bagaż główny ) 

 PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM

 ZAKWATEROWANIE W HOTELACH 3* ( pokoje 2 i 3 –osobowe, wg zamówienia )

 WYŻYWIENIE HB:  śniadania i obiadokolacje

do obiadokolacji podawana woda mineralna ( pozostałe napoje extra płatne ),

 UROCZYSTA KOLACJA Z WINEM i pokazem tradycyjnych tańców gruzińskich

 UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE  SignalIduna KL ( 10000 Euro ), NNW ( 15000 zł ), CP

 OPIEKA  MIEJSCOWEGO PRZEWODNIKA/PILOTA

 Przejażdżka jeepami w Ushguli

 WSTĘPY DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

 PODATEK VAT

 Dojazd na lotnisko w Rzeszowie

CENA NIE ZAWIERA:

- atrakcji dodatkowych nie wymienionych w ofercie, napiwków

ZGŁOSZENIA:

            Do 31 stycznia 2018 w zakrystii lub u ojca Bartymeusza, wraz z wpłatą bezzwrotnej zaliczki w wysokości 600 zł.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia  2017 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania  na Narodzenie Pańskie przez refleksję, modlitwę, czyny pokuty, roraty, które będą od poniedziałku do soboty o 6.45, dobrą spowiedź i rozważanie słowa Bożego podczas oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP. Po roratach – podobnie jak to było w zeszłym roku – dzieci będą mogły rozgrzać się w refektarzu klasztornym przy ciepłym kakao i słodkiej bułeczce, a następnie przejdą do szkoły na lekcje.  Dzisiaj nasza młodzież franciszkańska po Mszach św. zbiera ofiary w połowie przeznaczone na dofinansowanie ich wyjazdów rekolekcyjnych, a w połowie na potrzeby naszego bernardyńskiego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bóg zapłać za wasze otwarte serca.

2. W tym tygodniu:

w poniedziałek - świętej Barbary, dziewicy i męczennicy;

w środę – świętego Mikołaja, biskupa. Bardzo dobrze, że w rodzinach w tym dniu pielęgnujemy tradycję wzajemnego obdarowywania się upominkami;

w czwartek – św. Ambrożego - biskupa i doktora Kościoła i w tym dniu czyli w Wigilię Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na Wieczór Chwały  rozpoczynający się Eucharystią o godz. 18.00, po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu;

w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W naszym Sanktuarium ostatni w tym roku odpust. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 Nieszpory o Niepokalanym Poczęciu NMP z procesją i tak będzie przez całą oktawę do 15 grudnia. Przez całą oktawę na Mszach św. o 12.00 i 18.00 będą głoszone kazania, które mają przygotować nasze serca na owocne przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę – na Mszy św. o 11.00  doroczna pielgrzymka Podkarpackich Pszczelarzy z racji ich patrona św. Ambrożego, której będzie przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski. Po Mszy św. spotkanie we Franciszkańskim Ośrodku Kultury, gdzie będzie można nabyć miód i inne produkty pszczelarskie. Również w przyszłą niedzielę bierzmowanie młodzieży naszej parafii na Mszy św. o 15.30, którego udzieli O. Bp Damian Muskus. Po tej Mszy św. o godz. 15.30 zmiana tajemnic różańcowych. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa:

 w niedziele – od dzisiaj do maja Nieszpory o 17.30 i Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30;

 w poniedziałki– Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00;

 we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego;

 w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.

3. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych przez naszych Braci, Akcję Katolicką i FZŚ po rodzinach naszej parafii. Serdecznie dziękujemy roznoszącym za ich trud i poświęcenie. Bóg zapłać także za życzliwe przyjmowanie roznoszących i za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszej wspólnoty. W tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne będą roznoszone od poniedziałku do czwartku od 14.30 po następujących ulicach:

 w poniedziałek po Paderewskiego, Matejki, Żeromskiego i Borkach;

 we wtorek po Placu Mariackim, Kossaka, Sienkiewicza i Zielonej;

 w czwartek po dalszej części ul. Zielonej, natomiast po Maleniskach opłatki będą roznoszone w sobotę od 9.30.

4. Dziś o godz. 18.00  zapraszamy do FOK na projekcję pięknego i głębokiego filmu pt. „Siła modlitwy”, dobrze wpisującego się w rozpoczęty dziś czas Adwentu. Natomiast we wtorek 5 grudnia, z racji Wigilii Świętego Mikołaja, zapraszamy na bajki pt. "Auta 3"

5. Zachęcamy do nabywania kalendarzy z naszego sanktuarium na 2018 r. także dla przyjaciół naszego sanktuarium, którym będziecie wysyłać życzenia świąteczne.

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowana klasy drugiej gimnazjum  jutro o godz. 16. 30 w Kaplicy Domu Pielgrzyma.

7. W Adwencie organizowana jest zbiórka towarów żywnościowych dla rodzin ubogich z naszej parafii w sklepach: PSS Społem „15-tka” oraz w „Delikatesach Centrum” przy ul. św. Jana z Dukli.

Zaś w zakrystii, kiosku klasztornym i przy wejściach do bazyliki można nabywać świece Caritas na stoły wigilijne.

8. Bardzo proszono o ogłoszenie, że poszukuje się bliźniaka genetycznego dla 15-letniego Kuby chorego na białaczkę. Jeśli jesteś człowiekiem zdrowym i jesteś w wieku od 18 do 50 roku życia to możesz pomóc Kubie lub osobom jemu podobnym. Szczegóły na stronie internetowej www.dkms.pl.

9.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Antoni Łyko  z ul. Opalińskiego.  Wieczny odpoczynek...  


                                                                       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla – 26  listopada 2017 r.

 

 1. Przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt oddania Chrystusowi Królowi, a na Mszy św. o 13.00 uroczyste przyjęcie nowych ministrantów.

 2.  W tym tygodniu:

- w środę – święto wszystkich świętych Zakonu Franciszkańskiego i pierwszy dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP;

- w czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła;

- w I piątek – adoracja pierwszopiątkowa po Mszach św. o 7.00 i 18.00, Msza św. dla dzieci o 16.30  i spowiedź dzieci od 16.00.  Objazd chorych od godz. 7.30;

 -w I sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z adoracją o godz. 7.00 i 18.00.

- w przyszłą niedzielęrozpoczniemy Adwent – czas przygotowania  na Narodzenie Pańskie przez refleksję, modlitwę, czyny pokuty, roraty, które będą za tydzień od poniedziałku do soboty o 6.45, dobrą spowiedź i rozważanie słowa Bożego podczas oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP. Po roratach – podobnie jak to było w zeszłym roku – dzieci będą mogły rozgrzać się w refektarzu klasztornym przy ciepłym kakao i słodkiej bułeczce, a następnie przejdą do szkoły na lekcje.

W przyszłą niedzielę nasza młodzież franciszkańska będzie po Mszach św. zbierała ofiary w połowie przeznaczone na dofinansowanie ich wyjazdów rekolekcyjnych, a w połowie na potrzeby naszego bernardyńskiego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej.

    Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa:

w niedziele – od przyszłej niedzieli Nieszpory o 17.30 i Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30;

w poniedziałki– Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00;

we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego;

w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.

 3. Do końca listopada jest codziennie Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą wypominkową za naszych drogich zmarłych o 18.00.

 4. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych przez naszych Braci, Akcję Katolicką i FZŚ po rodzinach naszej parafii. Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie roznoszących i za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszej wspólnoty. W tym tygodniu poświęcone opłatki wigilijne będą roznoszone od poniedziałku do piątku od 14.30 po następujących ulicach: w poniedziałek po Nowińskiego, Podleśnej, Konopnickiej; we wtorek po Leśnej, Leśników, Chopina i Wyspiańskiego; w środę po Tuwima, Kilińskiego, Hotelu Pielęgniarek , Tomasza Michałka; w czwartek po ul. Kąty i w piątek po Sosnowej i Iwaszkiewicza oraz w sobotę od godz. 9.30 po ulicach: Mickiewicza, Kościuszki, Pułaskiego i Orzeszkowej.

 5. W bieżącym tygodniu będą we Franciszkańskim Ośrodku Kultury następujące wydarzenia:

- dzisiaj  - projekcja filmu familijnego pt. „Księga Dżungli” o 18.00;

- we wtorek - spotkanie Straży Honorowej NSPJ po Mszy św. o 18.00;

- w czwartek ostatnie już spotkanie z cyklu "Czwartki z Tolkienem", czyli cyklu 6 spotkań podczas których obejrzymy jedną z części filmu "Władca Pierścieni", do której wprowadzi nas słowo ojca Efrema Obruśnika o godz. 19.00;

- codziennie od 16.00 do 20.00 jest czynna kawiarnia pn. "Fok Café, a ostatnio  miło nam poinformować, że otworzyliśmy salę z myślą o dzieciach w naszej Fok Café.

Do kawiarenki i na powyższe wydarzenia bardzo serdecznie zapraszamy.

 6. Informujemy, że XXVII Bernardyńskie Rekolekcje Pomocy Rodzinom Dysfunkcyjnych w tym roku odbędą się w następujących terminach od 8 do 10 grudnia i od 15 do 17 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

 7.  Proszono o ogłoszenie, że nasz szpital prosi o skorzystanie z badań profilaktycznych raka jelita grubego dla osób od 50 do 65 roku zycia i genetycznie obciążonych oraz z mammografii i badań cytologicznych. Szczegóły w gablocie.

 8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Lucyna Piotrowska z ul. Kraszewskiego i śp. Stanisława Kupras z ul. Mickiewicza.  Wieczny odpoczynek...  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła  – 19 listopada  2017 r.

 

1.Przeżywamy 33. Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj na sumie będzie (było) poświęcenie opłatków wigilijnych, które będą roznoszone po domach przez naszych Braci i przez naszych Parafian z Akcji Katolickiej i FZŚ. I tak od poniedziałku do piątku będą roznoszone od 14.30 po następujących ulicach:

w poniedziałek Kraszewskiego, Kochanowskiego, Iwaszkiewicza, Fabrycznej, Łąkowej i Przemysłowej;

we wtorek po Opalińskiego, Św. Jana z Dukli, Brzozy, Franciszkańskiej i Armii Krajowej;

w środę: Prusa, Reja, Narodowej Organizacji Wojskowej i 11.Listopada;

w czwartek: Bernardyńskiej, Klasztornej; 

w piątek: Popiełuszki i Brody  

w sobotę od 9.30 po ulicy Broniewskiego. Uprzejmie prosimy o życzliwe przyjmowanie roznoszących.

2.W tym tygodniu:

w poniedziałek -  świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana;

we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP;

 w środę – świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, dlatego w tym dniu polecamy naszych organistów i chórzystów Waszej szczególnej modlitwie;

w sobotę – świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

3.Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

4.Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa:

w niedziele – Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30, który jest kontynuowany w porze zimowej dopóki będą chętni;

w poniedziałki– Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00;

we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego;

w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.

5.Nadal przyjmujemy w zakrystii wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych(listopadowych) jest przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami.

6.W bieżącym tygodniu będą we Franciszkańskim Ośrodku Kultury następujące wydarzenia:

- w poniedziałek  - spotkanie z cyklu "Inspirujące Poniedziałki", którego gościem będzie Błażej Strzelczyk - dziennikarz, kierownik domu dla osób bezdomnych wspólnoty chleb życia w Medyni Głogowskiej. Poprowadzi On spotkanie pt. "Sposób na szczęście", które rozpocznie się o godz. 19.00;

- w środę od godz. 18.00 do 20.00 będzie grał i śpiewał Dominik Tudryn, młody artysta z Nowej Sarzyny;

-  w czwartek ciąg dalszy cyklu "Czwartki z Tolkienem", czyli cyklu 6 spotkań podczas których obejrzymy jedną z części filmu "Władca Pierścieni", do której wprowadzi nas słowo ojca Efrema Obruśnika. Początek o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach.

- codziennie od 16.00 do 20.00 jest czynna powstała w FOK kawiarnia pn. "Fok Café. Do kawiarenki i na powyższe wydarzenia bardzo serdecznie zapraszamy.

7.W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Czesław Stępień z Huciska. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela Zwykła  – 12 listopada  2017 r.

 

1. Przeżywamy 32. Niedzielę Zwykłą. Ciesząc się Waszą obecnością na wspólnej modlitwie w naszym sanktuarium dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszej wspólnoty i życzymy błogosławionego pobytu na tym świętym miejscu.  

2. W tym tygodniu:

w środę - świętego Dydaka, patrona braci zakonnych, których w tym dniu polecamy Waszej szczególnej modlitwie;

w piątek – święto świętej Elżbiety, zakonnicy, patronki FZŚ;

 w sobotę – błogosławionej Karoliny, patronki młodzieży.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

3. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa:

w niedziele – Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30, który jest kontynuowany w porze zimowej dopóki będą chętni;

w poniedziałki– Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00;

we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego;

w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.

4. Nadal przyjmujemy w zakrystii wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych(listopadowych) jest przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami.

5.W bieżącym tygodniu będą we Franciszkańskim Ośrodku Kultury następujące wydarzenia:

- dzisiaj o godz. 17.00 z racji wczorajszego Święta Niepodległości koncert artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierownictwem Anny Czenczek zorganizowany przez starostwo i muzeum leżajskie: Radośni z wolności, dumni z polskości;

- w czwartek o godz. 19.00 ciąg dalszy cyklu "Czwartki z Tolkienem", podczas którego obejrzymy jedną z części filmu "Władca Pierścieni", poprzedzoną wyjaśnieniami religijnymi ojca Efrema Obruśnika;

6. Na powyższe wydarzenia bardzo serdecznie zapraszamy. 

7. Proszono o ogłoszenie, że Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Klub Miłośników Lawowa i Kresów organizują akcję charytatywną Polacy rodakom, która polega na zbiórce darów do koszy rozstawionych w okolicznych sklepach w trzy najbliższe weekendy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła  – 5 listopada  2017 r.

 

 1. Przeżywamy 31. Niedzielę Zwykłą. Razem z parafianami pozdrawiamy pielgrzymów i życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium.
 2. W tym tygodniu: w środę – bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana franciszkańskiego oraz Msza święta dla osób noszących szkaplerz o 18.00 i następnie nabożeństwo szkaplerzne w kaplicy Matki Bożej; w czwartek -  święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – w św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kła; w sobotę - świętego Marcina z Tours, bpa oraz Narodowe Święto Niepodległości. Powiatowe i miejskie obchody uroczystości rozpoczną się Mszą św. w int. Ojczyzny w naszej  bazylice o 12.00, a następnie będzie kontynuacja uroczystości patriotycznych przy pomniku poległych w walkach o niepodległość i w Miejskim Centrum Kultury oraz w przyszłą niedzielę we Franciszkańskim Ośrodku Kultury będzie koncert artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierownictwem Anny Czenczek zorganizowany przez starostwo i muzeum leżajskie: Radośni z wolności, dumni z polskości o godz. 17.00.
 3. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 4. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele – Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30, który jest kontynuowany w porze zimowej dopóki będą chętni; w poniedziałki– Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.
 5. Nadal przyjmujemy w zakrystii wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) jest przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami.
 6. W bieżącym tygodniu będą we Franciszkańskim Ośrodku Kultury następujące wydarzenia:
  1. -  dzisiaj o godz. 18.00 projekcja filmu Wołyń, który z racji mocnych scen jest dozwolony od 15 lat;
  2. - w poniedziałek o 19.00 pierwsze spotkanie z cyklu "Inspirujące Poniedziałki", którego gościem będzie ks. Mateusz Hosaja - wicerektor Metropolitalnego WSD w Krakowie i wieloletni wychowawca i duszpasterz młodzieży. Poprowadzi on spotkanie pt. Jak kształtować dojrzałą osobowość? oraz też w poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy  św. o 18.00
  3. - w czwartek o godz. 19.00 ciąg dalszy cyklu "Czwartki z Tolkienem", podczas którego obejrzymy jedną z części filmu "Władca Pierścieni", poprzedzoną komentarzem ojca Efrema Obruśnika;
  4. - także w czwartek spotkanie FZŚ po Mszy św. wieczornej;
  5. - w piątek od 18.00 do 20.00 - Apostolstwo Trzeźwości "Pokój i Dobro" organizuje  warsztaty edukacyjne poświęcone przeżywaniu uczuć. Temat warsztatów:  Nie bój się swojego strachu, cz. IV.

Na wszystkie wydarzenia bardzo serdecznie zapraszamy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zw. – Rocz. Poświęc. kościoła – 29 października  2017 r.

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Razem z parafianami witamy w naszej wspólnocie pielgrzymów i gości przybyłych już do swoich krewnych na Wszystkich Świętych.  Przy okazji obecności tak wielu gości dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają sanktuarium i klasztor.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych o 17.30 i zakończenie całodziennych adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Franciszka.
  1. W środę  uroczystość Wszystkich Św. Msze św. jak w niedzielę.  W tym dniu na cmentarzu Komunalnym w Leżajsku odbędzie się również Msza św. z procesją żałobną o 14.00.
  2. W I czwartek - Dzień Zaduszny. Msze  św. z kazaniami jak w dni powszednie, czyli 0 6.00, 7.00, 12.00, 18.00 i dodatkowo o godz. 9.00. Po tej Mszy św. o 9.00 udamy się na cmentarz klasztorny, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych. Natomiast na cmentarzu Komunalnym w „Dzień Zaduszny” Msza św. z kazaniem i procesją żałobną o godz. 14.00.
  3. W I piątek – wspomnienie zmarłych z zakonu franciszkańskiego. Adoracja pierwszopiątkowa po Mszach św. o 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30, a spowiedź dzieci od 16.00.  Objazd chorych od godz. 7.30.
  4. W I sobotę – św. Karola Boromeusza, bpa oraz Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z adoracją o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Dróżki za Zmarłych organizowane przez Akcję Katolicką odbędą się 04 listopada po Mszy św. o 12.00.
 3. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 4. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele – Apel Jasnogórski o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.
 5. Przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) będzie przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami. Kartki wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych, a przyjmowanie wypominków odbywa się w zakrystii.
 6. Wierni, którzy nawiedzą kościół albo kaplicę publiczną we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych. Aby zyskać ten odpust w czasie nawiedzenia świątyni trzeba odmówić: Ojcze nasz, Wierzę oraz trzeba wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., wzbudzić sobie akt  żalu doskonałego i pomodlić się w intencjach Ojca Św. Również za nawiedzenie cmentarza od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy, aby nawiedzając groby swoich bliskich pamiętać o modlitwie i zniczu na grobach swoich zmarłych duszpasterzy.
 7. Zapraszamy wszystkich do naszej  kawiarni "Fok Café, która powstała przy FOK i jest czynna codziennie od 16.00 do 20.00. 
 8. W czwartek o godz. 19.00 kolejna część Władcy Pierścieni Tolkiena, do której oglądania  wprowadzi nas słowo o. dra Efrema Obruśnika.
 9. Kolejne weekendowe kursy przedmałżeńskie w przyszłym roku w terminach: 20—21 stycznia, 10-11 marca i 9 -10 czerwca. Zapisy drogą mailową, a więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 10. Grupa teatralna „Franciszek” zaprasza na sztukę pt. „Brat naszego Boga” dzisiaj na godz. 18.00. Przedstawienie – poruszające ważne kwestie życiowe - doskonale wpisuje się w rok św. Br. Alberta przeżywany w Kościele. Za tydzień o 18.00 projekcja filmu Wołyń.
 11. W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Zofia Krupa z ul. Mickiewicza i śp. Teresa Nogaj z ul. Tomasza Michałka Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień szczególnej modlitewnej i materialnej troski o misje, dlatego po Mszach świętych wesprzyjmy misje ofiarą do skarbonki przy figurze bł. Władysława z Gielniowa przed kaplicą M. B. Leżajskiej. Razem z parafianami serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do naszego Sanktuarium i życzymy umocnienia w wierze, nadziei i miłości w tym miejscu wybranym przez Boga. Dzisiaj także przypada św. Jana Pawła II Wielkiego.
 2. W tym tygodniu: - w poniedziałek – święto świętego Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji OO. Bernardynów; - w sobotę – świeto świetych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; - w przyszłą niedzielę uroczystość Rocznicy Poświęcenia kościoła własnego.
 3. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 4. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele - Apel Jasnogórski o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.
 5. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, a tych co nie mogą do odmawiania różańca w domu.
 6. Przez cały październik przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) będzie przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami. Kartki wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych, a przyjmowanie wypominków odbywa się w zakrystii.
 7. Zapraszamy wszystkich do naszej  kawiarni "Fok Café, która powstała przy FOK i jest czynna codziennie od 16.00 do 20.00. 
 8. W środę od godz. 18.00 do 20.00 będzie grał i śpiewał w FOK-u Patryk Mateja, młody artysta z Leżajska, natomiast w czwartek rozpoczną się "Czwartki z Tolkienem", czyli cykl 6 spotkań podczas których obejrzymy kolejne części filmu "Władca Pierścieni", do których wprowadzi nas słowo o. Efrema Obruśnika. Serdecznie zapraszamy. Początek o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach.
 9. Kolejne weekendowe kursy przedmałżeńskie w przyszłym roku w terminach: 20—21 stycznia, 10-11 marca i 9 -10 czerwca. Zapisy drogą mailową, a więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 10. Grupa teatralna „Franciszek” działająca przy naszym klasztorze i FOK zaprasza na sztukę pt. „Brat naszego Boga” dzisiaj na godz. 18.00. Przedstawienie – poruszające ważne kwestie życiowe - doskonale wpisuje się w rok św. Br. Alberta przeżywany w Kościele.
 11. Apostolstwo Trzeźwości "Pokój i Dobro" organizuje w najbliższy  piątek (27.10.2017) od 18.00 do 20.00 we Franciszkańskim Ośrodku Kultury warsztaty edukacyjne poświęcone przeżywaniu uczuć: Nie bój się swojego strachu.
 12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Barbara Kałamarz z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r.

 

 1. Przeżywamy 28. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do naszego Sanktuarium i życzymy owocnego pobytu na świętym miejscu.
 2. W tym tygodniu: - w poniedziałek – świętej Jadwigi Śląskiej i 39. rocznica wyboru św. Jana Pawła II  na Stolicę Piotrową; - we wtorek – świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; - w środę - święto św. Łukasza, Ewangelisty i patrona służby zdrowia; - w czwartek – świętego Piotra z Alkantary, kapłana franciszkańskiego oraz kwartalna Msza św. za + Ojców, Braci z Zakonu Franciszkańskiego, rodziców, krewnych, dobroczyńców i za + z FZŚ o 7.00; - w piątek – świętego Jana Kantego, kapłana; - w sobotę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; - w przyszłą niedzielę przypada świętego papieża Jana Pawła II Wielkiego. Także za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień szczególnej modlitewnej i materialnej troski o misje. Dlatego za tydzień po Mszach świętych wesprzyjmy misje ofiarą do skarbonki przy figurze bł. Wadysława z Gielniowa przy kaplicy M. B. Leżajskiej.
 3. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 4. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele - Apel Jasnogórski o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.
 5. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, a tych co nie mogą do odmawiania różańca w domu.
 6. Przez cały październik przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) będzie przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami. Kartki wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych, a przyjmowanie wypominków odbywa się w zakrystii.
 7. Przy naszym Franciszkańskim Ośrodku Kultury powstała kawiarnia Fok Café, do której wszystkich zapraszamy codziennie od 16.00 do 20.00.  Każdy może się tu napić aromatycznej kawy, dobrej herbaty czy świeżo wyciskanego soku i skosztować świeżego ciasta i słodkiej przekąski! Na wszystkich czeka także biblioteczka pełna twórczych książek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!
 8. Grupa teatralna „Franciszek” działająca przy naszym klasztorze i FOK zaprasza na sztukę pt. „Brat naszego Boga” w przyszłą  niedzielę o godz. 18.00. Przedstawienie – poruszające ważne kwestie życiowe - doskonale wpisuje się w rok św. Br. Alberta przeżywany w Kościele.
 9. Akcja Katolicka naszej archidiecezji przeprowadza zbiórkę makulatury na budowę kościoła w Sudanie. U nas można przynieść makulaturę od jutro do specjalnego kontenera przy domu pielgrzyma. Szczegóły akcji - do której serdecznie zachęcamy - na stronie archidiecezjalnej.
 10. Proszono o ogłoszenie, że w najbliższy piątek o 12.00 przy naszej bazylice będą przeprowadzane w ambulansie diagnostycznym badania profilaktyczne gęstości kości, objętości i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo - zasadowej. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać przy prasie katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI  Niedziela  Zwykła –  1  października  2017 r.

 

 1. Przeżywamy 26. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich obecnych na Mszy św. i dziękujemy za życzliwość duchową i materialną  dla naszego Sanktuarium.
 2. Dzisiaj rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będą codziennie o 17.30. Pamiętajmy o odmawianiu tej pięknej modlitwy. Wszystkich serdecznie zachęcamy  do licznego udziału w nabożeństwach. W czasie różańca będziemy polecać NMP ojczyznę, rodziny, dzieci, chorych i sprawy naszego codziennego życia.
 3.  Dzisiaj także rozpoczęcie Triduum przed uroczystością św. Franciszka na Mszy św. o 18.00 i Apel Maryjny o 20.30. Również dzisiaj po Mszach  św. Akcja Katolicka zbiera podpisy popierające ustawę chroniącą każde życie ludzkie w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj przypada św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 4. W tym tygodniu: we wtorek – świętych Aniołów Stróżów; w środę – uroczystość odpustowa ku czci naszego Ojca Zakonodawcy św. Franciszka z Asyżu. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo przypominające chwalebną śmierć św. Franciszka zwane Transitus czyli Przejście i później kolejny Wieczór Chwały; w pierwszy czwartek – świętej Faustyny Kowalskiej i Godzina Święta o 17.00 oraz modlitwy o powołania na Mszy św. o 18.00; w pierwszy piątek - Adoracja po Mszach św. o 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30, a spowiedź dzieci od 16.00.  Objazd chorych od godz. 7.30; w pierwszą sobotę – NMP różańcowej. O 8.30 wyjazd spod Domu Pielgrzyma na modlitwę Różaniec do Granic, zaś o 17.15 rozpoczęcie nabożeństwem różańcowym dnia pokuty i przebłagania za grzechy w naszym sanktuarium z Mszą św. o 18.00 i czuwaniem zakończonym Mszą św. o północy; w przyszłą niedzielę – 17.Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny św. Jana Pawła II dla zdolnej niezamożnej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również w przyszłą niedzielę z racji przeżywanego w sobotę wspomnienia  NMP Różańcowej podczas Nabożeństwa Różańcowego o 17.30 procesja różańcowa po bazylice.
 5. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 6. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele – Apel  Jasnogórski o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00.
 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas drugich gimnazjum we wtorek o 16.15 w Kaplicy Domu Pielgrzyma. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ we wtorek po Mszy św. o 18.00 w FOK. Zapraszamy też do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na bajkę "Sing" dziś na 18.00, a w przyszłą niedzielę na film mówiący o sile i potędze modlitwy różańcowej  "Teraz i w godzinę śmierci" też na 18.00. 
 8. Serdecznie dziękujemy gospodarzom z Wierzawic, za ofiarowane klasztorowi płody ziemi. Niech Pan wynagrodzi dobre serca i obdarzy potrzebnymi łaskami. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie Msza św. w piątek 13 października o 18.00.
 9. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Józef Treska z ul. Popiełuszki.  Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

 

 1. Przeżywamy 25. Niedzielę Zwykłą, a w naszym sanktuarium doroczną pielgrzymkę FZŚ z naszego regionu. O godz. 9.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II i Droga Krzyżowa na Kalwarii leżajskiej.  Serdecznie pozdrawiamy wszystkich obecnych na Mszy św. i wyrażamy naszą wdzięczność za wszelką życzliwość wobec sanktuarium i klasztoru.
 2. W tym tygodniu: w poniedziałek – błogosławionego Władysława z Gielniowa, kapłana bernardyńskiego i pierwszy dzień nowenny przed uroczystością św. Franciszka po Mszy św. o godz. 18.00; w środę – św. Wincentego a Paulo, kapłana; w czwartek – św. Wacława, męczennika i szósta rocznica sakry biskupiej naszego rodaka O. Bpa Damiana Muskusa; w piątek - świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę - św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła; w przyszłą niedzielę przypada świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, pierwszy dzień nabożeństw różańcowych o 17.30 i pierwszy dzień triduum przed uroczystością św. Franciszka na Mszy św. o 18.00. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 3. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele - różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00; w czwartki (do końca września)– adoracja o 17.00.
 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek (28 września) o godz.17.00 w kaplicy domu pielgrzyma, spotkanie uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do bierzmowania również w czwartek w baszcie o 16.30,  zaś spotkanie najstarszej grupy młodzieży czyli głównie z III klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania w piątek o godz. 17.00 we Franciszkańskim Ośrodku Kultury.
 5. Zapraszamy na film "Misja" do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury dziś na 18.00, a w przyszłą niedzielę na bajkę "Sing" też na 18.00. 
 6. W sobotę pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu.  Wyjazd o. 8.30  spod Domu Pielgrzyma. Zapisy w zakrystii.
 7. Zapraszamy też  wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji  Różaniec do Granic, która  będzie  w sobotę 7 października. Z naszej parafii udajemy się  do Sierakosc k. Kalwarii Pacławskiej.  Dotychczas zapisało się niestety tylko kilkanaście osób, a idea -żeby opasać modlitwą różańcową całą naszą Ojczyznę - jest bardzo piękna.
 8. Zapraszamy do sanktuarium na dzień pokuty i przebłagania za grzechy na 7 października na 18.00.
 9. W przyszłą niedzielę nasza Akcja Katolicka będzie zbierała podpisy za ustawą całkowicie chroniącą życie,  dlatego prosimy zabrać dowody z numerem pesel.
 10. Proszono o ogłoszenie, że nowo otwarta poradnia Doby Słuch przy ul. Skłodowskiej 4B (za policją) do końca tego miesiąca przeprowadza bezpłatne badania słuchu. Zapisy telefoniczne pod numerem: 17 200 06 74.
 11. W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Kazimierz Poźniak z ul. Siedlanka.  Wieczny odpoczynek…

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

 

 1. Przeżywamy 24. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do naszego Sanktuarium i życzymy owocnego pobytu na tym świętym miejscu.  Dziś pierwsze śluby zakonne naszych br. Nowicjuszy na Mszy św. o 11.00. Także dzisiaj przypada święto stygmatów św. Franciszka oraz smutna 78. rocznica najazdu Związku Sowieckiego na Polskę.  Dziś rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszy św. o 8.30 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości NMP i o godz. 20.30 Apel Maryjny.
 2. W tym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży; w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – świętego o. Pio z Pietrelciny, kapłana; w przyszłą niedzielę - coroczna Pielgrzymka do naszego sanktuarium FZŚ z Regionu Podkarpackiego wg następującego porządku:  o godz. 9.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II i Droga Krzyżowa na Kalwarii Leżajskiej; o 11.00 Msza św. z udziałem asystentów i wspólnot, i o godz. 13.00 konferencja we Franciszkańskim Ośrodku Kultury.
 3. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 4. Dzisiaj we  Franciszkańskim Ośrodku Kultury projekcja filmu Bociany o 18.00, a przyszłą niedziele filmu Misja też o 18.00.
 5. Już dzisiaj zapraszamy do sanktuarium na dzień pokuty i przebłagania za grzechy na 7 października na 18.00.
 6. Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu  będzie miała miejsce 30 września.  Wyjazd o godz. 8.30  spod Domu Pielgrzyma. Zapisy w zakrystii. 
 7. Na wyjazd do Sierakosc k. Kalwarii Pacławskiej w sobotę 7 października, aby uczestniczyć ogólnopolskiej akcji modlitewnej Różaniec do Granic zapisy w zakrystii. Należność 20 zł wpłacamy przy zapisie.   
 8. Proszono o ogłoszenie, że szpital w Leżajsku zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne: cytologiczne, mammografię i kolonoskopię. Szczegóły programu na stronie internetowej szpitala.
 9. Siostry Karmelitanki z Mielca dziękują za zeszłoniedzielną akcję. Szczegóły w gablocie.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Zygmunt z ul. Opalińskiego. Pogrzeb jutro w bazylice o 14.00. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła - 9 września 2017 r.

 

 1. Przeżywamy 23. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do naszego Sanktuarium i życzymy owocnego pobytu na tym świętym miejscu.
 1. W tym tygodniu: w środę – świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, i nabożeństwo fatimskie z procesją i różańcem fatimskim o 18.00; w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża św.; w piątek – NMP Bolesnej;  w sobotę - świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w przyszłą niedzielę –  pierwsze śluby zakonne naszych br. Nowicjuszy na Mszy św. o 11.00. Także za tydzień przypada święto stygmatów św. Franciszka oraz smutna 78. rocznica najazdu Związku Sowieckiego na Polskę.
 2. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele (do końca września)  – Droga Krzyżowa po Mszy św. o 8.00 i Stacje Radości NMP po Mszy św. o 9.30 na Kalwarii Leżajskiej oraz różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00; w czwartki (do końca września)– adoracja o 17.00.
 3. W naszym sanktuarium jest także od poniedziałku do soboty od 7.30 do 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu w nawie św. Franciszka. Serdecznie zapraszamy.
 4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 5. Jutro po Mszy św. o 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej w refektarzu, zaś w czwartek spotkanie FZŚ w Domu Pielgrzyma o 18.00.
 6. Dzisiaj we  Franciszkańskim Ośrodku Kultury projekcja filmu Droga Życia o 18.00, a w przyszłą niedzielę filmu Bociany również o 18.00  . Zapraszamy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na zajęcia dla dzieci w Akademii Odkrywcy. Więcej informacji na plakatach, bądź we FOK.
 7. Już dzisiaj zapraszamy do sanktuarium na dzień pokuty i przebłagania za grzechy na 7 października na 18.00.
 8. Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu  będzie miała miejsce 30 września.  Wyjazd o godz. 8.30  spod Domu Pielgrzyma. Zapisy w zakrystii. 
 9. Przedstawiciele naszej parafii udadzą się do Sierakosc k. Kalwarii Pacławskiej w sobotę 7 października, aby uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji modlitewnej Różaniec do Granic. Zapisy w zakrystii.
 10. Akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego, z której dochód  będzie przeznaczony na inkubatory na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce będzie na pl. Św. Jana Pawła II 4 października o 15.00.
 11. W łączniku między bazyliką a zakrystią można zobaczyć do końca września wystawę nt. oporu społecznego w Polsce południowo-wsch. w czasie PRL-u.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła - 20 sierpień 2017 r.

 

 1.  Dzisiaj na „Kalwarii Leżajskiej” po Mszy św. o godz. 8.00 – Dróżki Pana Jezusa prowadzone przez Akcję Katolicką, a wieczorem różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30.
 2. W tym tygodniu: w poniedziałek – świętego Piusa X, papieża; we wtorek - NMP Królowej i po Mszy świętej o 12.00 nabożeństwo do św. Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań; w środę - nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o 17.30; w czwartek - święto św. Bartłomieja, Apostoła i o godz. 17.00 czwartkowa adoracja Najśw. Sakramentu; w piątek - świętego Ludwika IX, króla i patrona FZŚ i w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej: Msze św. jak w dzień powszedni z tym, że o 12.00 i 18.00 będzie okolicznościowe kazanie. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych w czasie wichury. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną Matki Najśw. i swoich patronów, i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 3. Sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość polskiego narodu. Podobnie jak w minionych latach na ołtarzu św. Kazimierza jest wystawiona księga trzeźwościowa, gdzie można wpisywać swoje abstynenckie postanowienia na dowolny okres czasu.
 4. Apostolstwo Trzeźwości "Pokój i Dobro" serdecznie zaprasza na warsztaty edukacyjne poświęcone przeżywaniu uczuć, które odbędą się w piątek 25 sierpnia br. w godz. od 18.00 do 20.00 w sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma w Leżajsku. Temat warsztatów: Nie bój się swojego strachu. Warsztaty są finansowane przez Urząd Miasta Leżajsk w ramach realizacji zadania publicznego: Przeciwdziałanie patologiom społecznym.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła - 13 sierpień 2017 r.

 

 1.   W dzisiejszą niedzielę o 16.00 uroczystym przejściem z bazyliki i Nieszporami przy kaplicy „Domku Matki Bożej” rozpoczyna się w naszym sanktuarium Wielki Odpust Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Następnie będzie Procesja z figurą Matki Bożej Zaśniętej do kaplicy „Grobu Matki Bożej” i tam ok. 19.00 Msza św. z kazaniem pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Ignacego Deca. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą coś do siedzenia. Jutro w dniu świętego Maksymiliana Kolbego - drugi dzień odpustu. Msze św. jutro o godz. 6.00, 7.00 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o 12.00 Sakrament Namaszczenia Chorych, po czym nastąpi adoracja Najśw. Sakramentu zakończona błogosławieństwem na sposób „lourdzki”. Zaś o 18.00 „Wieczór Chwały” z Mszą św. w bazylice i przeniesieniem procesyjnym ze świecami figury M. B. Wniebowziętej do kaplicy „Grobu M. Bożej”. Prosimy o zabranie ze sobą świec. We wtorek 15 sierpnia w sam dzień Wniebowzięcia NMP Msze św. jak w niedzielę ale bez Mszy św. o 9.30. Po Mszy św. w bazylice o 8.00, która będzie bez kazania udamy się do Grobku Matki Bożej skąd wyruszy uroczysta Procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej. A następnie o g. 11.00 uroczysta suma pontyfikalna zakończona błogosławieństwem odpustowym. W tym roku naszej modlitwie będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Stanisław Jamrozek. Kazania podczas odpustu głosi o. Juwenalis Jedrzejczak, dyrektor naszych bernardyńskich szkól w Łodzi. Następnie uroczystości w naszym sanktuarium, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy to: Odpust Narodzenia NMP (8 września), Odpust św. Franciszka (4 października), Wielki Dzień pokuty i przebłagania za grzechy na wzór tego, który odbył się na Jasnej Górze (7 października) oraz Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia). W czwartek – świętego Jacka i kolejna Adoracja Najśw. Sakramentu o 17.00. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną Matki Najśw. i swoich patronów, i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 2.  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowaną w dniach 21 - 28 września br. przez nasz klasztor pielgrzymkę do sanktuariów na Bałkanach. Koszt 1600 zł. Szczegóły w zakrystii. 3. Franciszkański Ośrodek Kultury działający przy naszym klasztorze z wielką radością zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w kolejnej - trzeciej już Edycji Akademii Odkrywcy. Przygotowano ciekawe warsztaty, spotkania i seanse bajkowe, (będzie ich 15) z rozmaitych dziedzin! Choćby: warsztaty świętości, ekonomiczne i inne. Wszelkie informacje na plakatach, we Franciszkańskim Ośrodku Kultury lub u o. Bartymeusza! Zapisy od 1 sierpnia w FOK! 4. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Maria Kałamarz z ul. Mickiewicza i śp. Bronisław Flis z Huciska. Wieczny odpoczynek… OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Przemienienia P. – XVIII Niedz. Zw. – 6 sierpnia 2017 r. 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Dzisiaj na „Leżajskiej Kalwarii” po Mszy św. o 8.00 – Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 – Stacje Radości Matki Bożej, zaś wieczorem o 20.30 w różaniec z Apelem Maryjnym.
 3.  W tym tygodniu: we wtorek - święto św. Dominika. W tym dniu po Mszy Św. o 18.00 wspólne nawiedzenie cmentarza klasztornego i modlitwa przy grobie śp. o. Jacka Filipiaka o jego beatyfikację; w środę - święto św. Teresy Benedykty (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy i Nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30; w czwartek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika i o 17.00 adoracja czwartkowa; w piątek - święto św. Klary z Asyżu. W przyszłą niedzielę o 16.00 uroczystym przejściem z bazyliki i Nieszporami przy kaplicy „Domku Matki Bożej” rozpoczyna się w naszym sanktuarium Wielki Odpust Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Następnie będzie Procesja z figurą Matki Bożej Zaśniętej do kaplicy „Grobu Matki Bożej” i tam ok. 19.00 Msza św. z kazaniem pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Ignacego Deca. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą coś do siedzenia. W poniedziałek 14 sierpnia drugi dzień odpustu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.00 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o 12.00 Sakrament Namaszczenia Chorych, po czym nastąpi adoracja Najśw. Sakramentu zakończona błogosławieństwem na sposób „lourdzki”. Zaś o 18.00 „Wieczór Chwały” z Mszą św. w bazylice i przeniesieniem procesyjnym ze świecami figury M. B. Wniebowziętej do kaplicy „Grobu M. Bożej”. Prosimy więc o przyniesienie ze sobą świec. We wtorek 15 sierpnia w sam dzień Wniebowzięcia NMP Msze św. jak w niedzielę ale bez Mszy św. o 9.30. Po Mszy św. w bazylice o 8.00, która będzie bez kazania udamy się do Grobku Matki Bożej skąd wyruszy uroczysta Procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej. A następnie o g. 11.00 uroczysta suma pontyfikalna zakończona błogosławieństwem odpustowym. W tym roku naszej modlitwie będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Stanisław Jamrozek. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tych religijnych uroczystościach. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną Matki Najśw. i swoich patronów, i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
 4. Sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość polskiego narodu. Zwyczajem ubiegłych lat na ołtarzu św. Kazimierza jest wystawiona księga trzeźwościowa, gdzie można wpisywać swoje abstynenckie postanowienia na dowolny okres czasu.
 5.  Zapraszamy do naszego kiosku z dewocjonaliami, gdzie można nabyć różnego rodzaju pamiątki religijne z naszego sanktuarium, książki i inne dewocjonalia. Każdy kto nabywa dewocjonalia i książki przyczynia do renowacji i konserwacji naszego klasztoru i sanktuarium.
 6.  Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomogli w porządkowaniu „Leżajskiej Kalwarii” przed zbliżającym się odpustem Wniebowzięcia NMP. W intencji wszystkich pracujących przy porządkowaniu zostanie odprawiona Msza Św. 13 sierpnia przy „Grobku Matki Bożej” (I dzień odpustu) o godz. 19.00. Jeszcze raz z serca mówimy: Bóg zapłać. 6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Irena Krupa z ul. Iwaszkiewicza i śp. Zbigniew Dzimira z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

12 Niedziela Zwykła - 25 czerwiec 2017 r.  

 

 

1.           Po Mszy św. o godz. 800 odbędzie się Droga Krzyżowa. Natomiast po Mszy św. o godz. 930 Stacje Radości Matki Bożej. Wieczorem zapraszamy na różaniec połączony z Apelem Maryjnym o godz. 2030 w kaplicy Matki Bożej.

2.                W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

wt – o godz. 1200 Msza Św. wotywna o św. Antonim z ucałowaniem relikwii. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

śr – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika. O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej połączona z nabożeństwem czerwcowym.

czw - Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 600, 800, 930, 1100, 1300,1530 i 1800. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej - tzw. Świętopietrze.

sob - pierwsza sobota miesiąca lipca – adoracja Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 700. Wieczorem Mszą św. o godz. 1800 rozpoczynamy kolejne w tym roku czuwanie nocne, które zakończymy Mszą św. o godz. 2400.

 

3.      W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 1530 – zmiana tajemnic różańcowych.

4.     Zwyczajem lat poprzednich w lipcu odbędzie się 37 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy w Farze. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj (25 czerwca) po Mszy św. o godz. 1600 w Leżajskiej Farze.

5.       W dniach 21-28 września Klasztor organizuje Pielgrzymkę do Medugorje i innych pięknych miejsc na terenie Chorwacji i Słowenii. Szczegółowe informacje co do planu i kosztu pielgrzymki można uzyskać w zakrystii. Koszt pielgrzymki to 1600 zł + 70 euro. Zapisy w zakrystii lub u o. Bartymeusza. Przy zapisie prosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki w wysokości 600 zł. Liczba miejsc na Pielgrzymkę jest ograniczona.

6.     Koło Przyjaciół „Radio Maryja” w Leżajsku organizuje wyjazd na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę słuchaczy „RM” na Jasną Górę, w dniu 9 lipca br. Wyjazd z przed Domu Pielgrzyma o godz. 030 powrót około 2200. Koszt pielgrzymki 50 zł. Dla   dzieci i młodzieży zniżka 50%. Zapisy w „kramie rozmaitości” obok ZOL.

7.       W najbliższą sobotę (tj. 1 lipca) o godz. 1530 zostanie odprawiona Msza św. polowa z okazji święta 20 Pułku Ułanów imienia króla Jana III Sobieskiego w szyku konnym z udziałem szwadronu reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

8.        Policja w Leżajsku poszukuje osób poszkodowanych, którym skradziono rowery: „Dragon Bike Sport” i „Romet Wagant 4.0”. Osoby poszkodowane proszone są o kontakt z policją.

9.        W minionym tygodniu nasza wspólnota parafialna pożegnała śp.: Janinę Stańko z ul. Opalińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…