Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

20-05-2017

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna - 21 maj 2017 r.  

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 800– Dróżki Matki Bożej na leżajskiej Kalwarii, natomiast wieczorem o 2030 zapraszamy na różaniec i Apel Maryjny w kaplicy Matki Bożej. Pamiętajmy także o trwających nabożeństwach majowych, które są odprawiane w naszej Bazylice codziennie o godz. 1730.

2.       Od poniedziałku do soboty zachęcamy do nawiedzania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Całodniowe adoracje mają miejsce w kaplicy św. Franciszka.

3.           W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

wtŚwięto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu. O godz. 1200 siódmy wtorek nowenny do św. Antoniego z Padwy.

śrWspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. O godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej połączona z nabożeństwem majowym.

czw - O godz. 1700 kolejna wielkanocna adoracja Najśw. Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym.

pt – wsp. św. Filipa Nereusza. W tym dniu przypada Dzień Matki, nie zapomnijmy w modlitwach o naszych mamach, które dały nam życie i które nas wychowały.

4.          W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 w naszej Bazylice Leżajskiej rozpocznie się XVI Przegląd Pieśni Maryjnej pod patronatem ojca Kustosza naszego Sanktuarium i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Następnie od godz. 1230 w budynku Franciszkańskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się soliści, zespoły wokalne i chóry wyśpiewując utwory poświęcone ku czci Matki Bożej. Organizatorzy czyli Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku i Klasztor serdecznie wszystkich zapraszają.

5.        Stowarzyszenie ,,Straż Grobowa Żołynia” pragnie poinformować, iż w Niedzielę 28.05.2017r. będzie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 930, po której na placu klasztornym (przy fontannie) Żołyńskie ,,Turki” przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Żołyni wykonają pokaz musztry paradnej. Podziękowaniem za występ niech będą wolne datki, które zostaną przekazane Dawidowi pochodzącemu z Leżajska, choremu na   stwardnienie rozsiane.

6.       W sobotę tj. 3 czerwca, odbędzie się jednodniowa, regionalna Pielgrzymka FZŚ do Dukli. Wyjazd z pod Domu Pielgrzyma o godz. 530. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii i u siostry Janiny Rzeczycy.

7.        Nowo otwarta Przychodnia Rodzinna przy szpitalu w Leżajsku (w budynku ZOL-u) zaprasza w przyszłą niedzielę tj. 28 maja w godz. od 900 do 1500 na bezpłatne badania: pomiar ciśnienia, poziom cukru, EKG, USG brzucha dzieci, bezpłatne konsultacje lekarskie.

8.     W niedzielę 28 maja, przypada 74 rocznica pacyfikacji naszego Miasta w 1943 roku. Z tej racji uroczystości rozpoczną się w kościele Farnym Mszą św. o godz. 1130 w intencji wszystkich ofiar tejże pacyfikacji. Po Mszy św. przejście pod pomnik przy ul. 28 Maja. Tam będziemy uczestniczyć w apelu poległych, złożeniu wieńców i modlitwie, która zakończy się błogosławieństwem wszystkich zebranych. 

9.           W dniu dzisiejszym, tj. 21 maja o godz. 1800 zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Brat naszego Boga” wystawianą przez grupę teatralną „Franciszek”, działającą przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury. Sztuka ta pokazuje życie świętego Brata Alberta, wspaniałego i wielkiego świętego XX-go wieku.

10.       W przyszłą sobotę będziemy gościć chór z Włoch z miejscowości Piuro. Chór wystąpi po Mszy św. wieczornej w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy.

11.         W minionym tygodniu nasza wspólnota parafialna pożegnała śp.: Bronisławę Haszto z Placu  Mariackiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…