Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

18-05-2019

 

          

          

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

 

   Przeżywamy V niedzielę wielkanocną. Dzisiaj w naszej wspólnocie Rocznica I Komunia św. na Mszy św. o 9.30. Także dzisiaj Mszą św. o 11.00 rozpoczynamy w bazylice doroczny Przegląd Pieśni Maryjnych organizowany przez LO z naszego miasta. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   Z racji trwającego miesiąca Maryjnego zapraszamy na Dróżki Matki Bożej na Kalwarię Leżajską po Mszy św. o godz. 7.00 rano w sobotę.

 Także w sobotę w naszej bazylice koncert zorganizowany przez Filharmonię Rzeszowską w ramach Festiwalu Łańcuckiego, w czasie którego zostanie wykonana słynna Msza h-moll Jana Sebastian Bacha o 19.00. Z powodu przygotowań orkiestry i wokalistów sobotnia majówka będzie wyjątkowo przy pomniku św. Jana Pawła II.

 

   W przyszłą niedzielę 25-lecie życia we FZŚ siostry i trzech braci na Mszy św. o 9.30. Także za tydzień 25-lecie kapłaństwa o. Kustosza Sylwestra Skirlińskiego i o. Wikarego Flawiana Bularza na Mszy św. o 11.00.

 

   Spotkanie  klas VI przygotowujących się do bierzmowania  jutro o 16.30 w baszcie. Kolejne spotkanie modlitewne prowadzone przez egzorcystę o. Hipolita w kaplicy Domu Pielgrzyma - zapowiadane początkowo na czwartek 23 maja – odbędzie się w czwartek 30 maja o godz. 19.00

 

   Serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące poznawania siebie prowadzone przez o. Arnolda, specjalistę terapii uzależnień, które odbędą się w piątek w godz. od 18 do 20 we FOK. Temat spotkania: Zrozumieć człowieka - cielesność i myślenie.

 

   Trwają całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Franciszka. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele (także dzisiaj) – na Kalwarii Leżajskiej Droga Krzyżowa po Mszy św. o 8.00 i Dróżki Radości NMP po Mszy św. o 9.30 oraz  Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30; w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki B. o 18.00 oraz w czwartki adoracja od 17.00.

 

   Już dzisiaj dzielimy się radością, że uroczystościom odpustowym w Zesłanie Ducha Świętego będzie przewodniczył Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 

   Kolejna  Katecheza dla dorosłych pt.:”O dobrej i złej duchowości”, którą poprowadzi o. Rufin  w czwartek o godz. 19.00 w auli FOK.

 

   Doroczna pielgrzymka FZŚ do Dukli w sobotę 8 czerwca. Wyjazd o 6.00. Zapisy w zakrystii i u s. Teresy.

 

   W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Stanisław Lech z ul. Leśnej i śp. Stanisław Wiech z ul. Popiełuszki. Wieczny odpoczynek…