Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

04-07-2020

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty to może to uczynić przelewem na nasze konto

(nr konta: 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519; nazwa konta:  Klasztor OO. Bernardynów;     

Plac Mariacki 8; 37-300 Leżajsk) zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.

Pozdrawiam

o. Sylwester

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XIV Niedziela  Zwykła – 5 lipca 2020 r.

 

   Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Razem z mieszkańcami Leżajska serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i gości, i  życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium. Niech czas wakacji posłuży na odnowienie sił fizycznych i pogłębienie relacji ze Stwórcą.

  W naszym sanktuarium trwa II etap renowacji ołtarza głównego w bazylice. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.

  Dziś rozpoczęcie pielgrzymki na Jasną Górę z Leżajska. Nasze sanktuarium pielgrzymi nawiedzą ok. godz. 9.00. Rozpoczynającej się dzisiaj pielgrzymce pieszej na Jasną Górę towarzyszy duchowe pielgrzymowanie także w postaci Sztafety Różańcowej. Nasza wspólnota włącza się w tę sztafetę w najbliższy wtorek  o 21.30 poprzez zdeklarowane 4 osoby oraz wszystkich chętnych, którzy niech wtedy odmawiają różaniec.

  Dzisiaj Msza Św. prymicyjna Ks. Adriana Brudniaka, michality rodem z Brzózy Królewskiej  o 9.30.

  Dzisiaj też odpust św. Jana z Dukli w Hucisku. Suma o 11.30.

  Dzisiaj Droga Krzyżowa na Kalwarii Leżajskiej po Mszy św. o 8.00; Dróżki Radości NMP po Mszy św. o 9.30; zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o 11.00; Nieszpory o 17.30 i różaniec z Apelem o 20.30.

 

   W tym tygodniu: jutro rozpoczęcie XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Leżajsk 2020 z inauguracyjnym koncertem organowym. Koncerty festiwalowe – w tym roku tylko organowe - będą w poniedziałki o 19.00 do 10 sierpnia; w środę święto św. Jana z Dukli, patrona Polski i kapłana naszej bernardyńskiej prowincji; w środę Msza św. i spotkanie dla Grupy Szkaplerznej o 18.00; w sobotę  święto świętego Benedykta, opata, Patrona Europy.

   W przyszłą niedzielę odpust św. Szymona z Lipnicy w Maleniskach. Suma o godz. 10.00.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   Przypominamy, że w dni powszednie trwa całodzienna adoracja w kaplicy św. Franciszka, a także że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki B. o 18.00 i w czwartki adoracja Godzina święta od 17.00.