Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

17-03-2018

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V Niedziela W. Postu – 18 marca 2018 r.

 

  Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj – jak widzimy - rozpoczęły się w bazylice rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Salwator Bartosik z Rzeszowa. Nauki rekolekcyjne głoszone na wszystkich Mszach św., dlatego Gorzkie Żale w dniu dzisiejszym będą bez kazania. Także różaniec z Apelem poprowadzi O. Rekolekcjonista. Od jutra do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 6.00, 8.00, 12.00, 15.30 i 18.00, a rekolekcje dla Technikum o godz. 10.00. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, aby codziennie wziąć  udział w rekolekcjach i aby w czasie rekolekcji dobrze się wyspowiadać na święta. Ofiary składane na tacę we wtorek i środę będą przekazane Ojcu Rekolekcjoniście jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę. Programy rekolekcji i porządek Triduum Paschalnego jest do zabrania przy wejściach do bazyliki i jest umieszczony na stronie internetowej. Dziś też Droga Krzyżowa o 10.30, Gorzkie żale bez kazania pasyjnego po Mszy św. o 15.30 i różaniec z Apelem o 20.30. 

 

  Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Msze św. w sanktuarium wg porządku rekolekcyjnego.

  W najbliższy piątek Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 17.00, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych ulicami Leżajska z Sanktuarium do Kościoła Farnego. 

  W przyszłą niedzielę na Mszach św. poświęcenie palm, a kilka minut przed Mszą św. o 11.00 uroczyste poświęcenie palm przy ołtarzu polowym z procesją do bazyliki.

    Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

  Przy drzwiach do bazyliki są ustawione skrzynki na jałmużnę wielkopostną. Są także rozprowadzane przez Caritas paschaliki i baranki przy wejściach do bazyliko i w sklepiku klasztornym oraz jest zbierana żywność dla potrzebujących na święta w sklepie PSS Społem nr 15 i w Delikatesach przy ul. Św. Jana z Dukli. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu są zbierane przy ołtarzu św. Kazimierza. 

 

  W tym tygodniu we Franciszkańskim Ośrodku Kultury będą miały miejsce następujące wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy: - dziś projekcja bajki „Gang Wiewióra 2” o godz. 18.00; - jutro spotkanie z cyklu "Inspirujące Poniedziałki” z Renatą Gut - założycielką Instytutu Talentów we Wrocławiu. Poprowadzi ona spotkanie pt. "Zarządzanie sobą na Zielonej Ścieżce" o godz. 19.00 (w Fok Café); - w piątek  - "piątkowy wieczór z adaptacją filmową dzieł literackich” z projekcją  filmu "Tango” o godz. 19.00 (w Fok Café); - również w piątek - Apostolstwo Trzeźwości "Pokój i Dobro"  organizuje warsztaty edukacyjne poświęcone przeżywaniu uczuć w godz. od 18.00 do 20.00. Temat warsztatów:  Pozwól prowadzić się radości, cz. III.

 

  Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich do pięknego wydarzenia, jakim będzie FESTIWAL KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ "Rób to co kochasz"- LEŻAJSK 2018, organizowany przez nasz Klasztor OO. Bernardynów i Franciszkański Ośrodek Kultury w Leżajsku. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 22 kwietnia. Zaprosiliśmy wielu wspaniałych gości, którzy będą się z nami dzielić swoją miłością i wiarą w Boga, a także swoimi pasjami. Między innymi wśród gości znaleźli się: znana aktorka-Małgorzata Kożuchowska, dziennikarz-Przemysław Babiarz, znany mim i aktor-Ireneusz Krosny, muzyk-Mate.o, Teatr Maska, raper TAU, Akrobaci-Delfina i Bartek Byjoś, małżeństwo-Gomułeczki i nasz zespół Zapatrzeni. Będzie to niezwykły czas, na który już dziś zapraszamy. Więcej informacji na plakatach, banerach, a także na stronie internetowej klasztoru i Facebook FOK.

 

   Straż Honorowa N SPJ organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik na święto Miłosierdzia Bożego w dniach 7 i 8 kwietnia. Wyjazd spod Domu Pielgrzyma w sobotę o 14.00. koszt 40 zł. Zapisy u Marii Jagusztyn (Tel. 17 24 27 807)