Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

17-11-2018

 

           

Orędzie papieża Franciszka na II Światowy Dzień Ubogich

      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r. 

 

  Przeżywamy 2. Światowy Dzień Ubogich. Link do orędzia papieża Franciszka na dzisiejszy dzień można znaleźć na naszej stronie internetowej.  Razem z mieszkańcami Leżajska pozdrawiamy pielgrzymów i życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium. Dzisiaj jeszcze nabożeństwo wypominkowe o 17.30 i różaniec z Apelem o 20.30.

 

  W tym tygodniu: w środę wspomnienie ofiarowania NMP; w czwartek – świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patroni muzyki kościelnej. Otoczmy naszymi modlitwami naszych organistów i nasz chór w ich dniu patronalnym. W przyszłą niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla Stowarzyszenie Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Leżajsku zapraszają na koncert „Piękna nasza Polska cała, w niej Maryi kwitnie chwała” na 17.00 do FOK. Koncert poprzedzi Msza Św. o godz. 15.30 w naszej bazylice, podczas której da świadectwo świadek życia Prymasa Tysiąclecia Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego z Warszawy. Także za tydzień święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, a więc przyjęcie nowych ministrantów na Mszy św. o 13.00.

   Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   Przyjmujemy jeszcze w zakrystii wypominki. Nabożeństwo wypominkowe codziennie o 17.30, a Msza św. za zmarłych wypominanych o 18.00.

 

  Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na następujące wydarzenia:

 - dzisiaj na film  Bóg nie umarł-Światło w ciemności na 19.00

 - jutro na katechezę dla dorosłych też na godz. 19.00

 - w piątek na spotkanie dotyczące poznawania siebie prowadzone przez o. Arnolda, specjalistę terapii uzależnień na godz. 18.00 (do 20.00)  pn. Indywidualność i odrębność człowieka.

 

   Przy naszym Franciszkańskim Ośrodku Kultury pragniemy założyć Akademię Filozofii i Teologii dla dorosłych. Proponujemy cykl zajęć, raz w miesiącu, (piątek wieczór i sobota do południa), prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie filozofii i teologii. Wykłady rozpoczną się w lutym, a w pierwszym semestrze proponujemy zajęcia z filozofii współczesnej, teologii fundamentalnej, biblijnej, liturgii oraz teologii duchowości! Więcej informacji na plakatach i u o. Bartymeusza. Zapisy także u niego. 

 

  Apostolstwo Trzeźwości Pokój i Dobro zaprasza na: XXIX  BERNARDYŃSKIE  REKOLEKCJE  POMOCY  RODZINOM  DYSFUNKCYJNYM w naszym domu pielgrzyma  w dniach: 1-2 grudnia  oraz 8-9 grudnia br. szczegóły na naszej stronie internetowej i na plakatach.

 

  Ogłoszenie duszpasterstwa powołań naszej prowincji zakonnej: W dniach 23-25 listopada br. w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej będą miały miejsce rekolekcje powołaniowe dla tych, którzy w naszej zakonnej Prowincji chcieli by zostać bratem zakonnym. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 17.00, a ich zakończenie będzie miało miejsce w niedzielę po obiedzie. Wszystkich którzy odczuwają w sobie powołanie zastania zakonnikiem serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Szczegóły i możliwość zgłoszenia na naszej stronie internetowej: duszpasterstwo.bernardyni.pl i na naszym facebooku.