Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

14-07-2019

 

             

        

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela  Zwykła – 14 lipca 2019 r.

 

   Razem z mieszkańcami Leżajska serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i gości, życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium. Niech czas wakacji posłuży na odnowienie sił fizycznych i pogłębienie relacji z Bogiem.

  Za ofiary złożone przed tygodniem na tacę i ofiary indywidualne na renowację ołtarza głównego w bazylice składamy serdeczne Bóg zapłać.

   Dzisiaj też odpust św. Szymona z Lipnicy  w Maleniskach. Suma o 10.00.

  Dzisiaj Droga Krzyżowa na Kalwarii Leżajskiej po Mszy św. o 8.00; Dróżki Radości NMP po Mszy św. o 9.30; Nieszpory o 17.30 i różaniec z Apelem o 20.30.

 

   W tym tygodniu: jutro święto św. Bonawentury, biskupa i dra Kościoła oraz kolejny dzień XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Leżajsk 2018 z recitalem organowym Lisy Hummel z Niemiec.  Koncerty festiwalowe będą w poniedziałki o 19.00 do końca lipca.

  We wtorek NMP z Góry Karmel. Kto by w tym dniu chciał przyjąć szkaplerz na Mszy św. o 18.00 nich się pól godziny wcześniej zapisze w zakrystii.

  W czwartek  święto świętego Szymona z Lipnicy, kapłana naszej bernardyńskiej prowincji oraz dzień imienin naszych ojców: Arnolda Marka i Erwina Ceklarza, których polecamy Waszym modlitwom. Także w czwartek kwartalna Msza św. za zmarłych ojców, braci, rodziców, krewnych i dobrodziejów naszego zakonu oraz za zmarłych z FZŚ o 7.00.

  W przyszłą niedzielę jubileusz 60-lecia kapłaństwa O. Franciszka Rydzaka, byłego kustosza pochodzącego z Łukowej na Mszy św. o 11.00 oraz po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Także za tydzień na Mszach św. będzie głosił kazania  o Eucharystii O. Zbigniew Ptak, paulin z Jasnej Góry oraz po Mszach św. rozprowadzał pożyteczne publikacje o Eucharystii.

  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   FZŚ organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 20 lipca. Zapisy w zakrystii i u s. Teresy. Wyjazd o 4.00 rano spod Domu Pielgrzyma.

 

   Są jeszcze wolne miejsca na czterodniową pielgrzymkę autokarową do Warszawy na grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Augustowa, Grabarki, Pratulina, Kodnia, Wąwolnicy, Sandomierza.

 

 Jest organizowane pod kierunkiem p. Stanisława Wilczaka sprzątanie Kalwarii Leżajskiej. Wielu spośród Was leży na sercu porządek na dróżkach, dlatego bardzo serdecznie prosimy do pomocy mieszkańców następujących ulic: na poniedziałek: – Armii Krajowej, Bernardyńskiej, Borki, Brody, Brzozy; na wtorek - Broniewskiego, Fabrycznej, Franciszkańskiej, Iwaszkiewicza; na środę – Św. Jana z Dukli, Kąty, Kilińskiego, Klasztornej, Kochanowskiego; na czwartek - Konopnickiej, Kossaka, Kościuszki, Kraszewskiego, 11 listopada i na piątek –  Leśnej, Matejki, Mickiewicza, T. Michałka. Zbiórka  codziennie o godz. 16.00 przy pomniku Jana Pawła II.  Należy ze sobą przynieś grabki, łopaty i siekiery. Bardzo prosimy o jak najliczniejszy udział w sprzątaniu, bo odpust coraz bliżej a ze względu na konieczne wycinki jest to w tym roku pierwsze sprzątanie.

 

   Proszono o ogłoszenie, że Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku posiada środki dla osób bezrobotnych do 30 roku życia na organizację staży, na przyznanie bonu na zasiedlenie oraz podjęcie działalności gospodarczej. Szczegóły w urzędzie.

 

   W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Zofia Grabarz z ul. Żeromskiego. Wieczny odpoczynek…