Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

14-12-2019

 

                      

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

III Niedziela Adwentu – 15 grudnia  2019 r.

 

   Już trzecia niedziela Adwentu zwana Gaudete (tzn. radujcie się) czyli niedziela radości z powodu bliskości nadejścia Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia. Dzisiaj w naszym sanktuarium doroczna pielgrzymka Podkarpackich Pszczelarzy na Mszy św. o 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski. Po Mszy św. spotkanie we Franciszkańskim Ośrodku Kultury, gdzie będzie wykład dla pszczelarzy i gdzie będzie  można nabyć miód i inne produkty pszczelarskie.

   Dzisiaj jeszcze Nieszpory o 17.30 na zakończenie oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP i Różaniec z Apelem o 20.30. Także dzisiaj zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na Opowieść wigilijną przygotowaną przez grupę teatralną Franciszek na 18.00. Roraty od poniedziałku do soboty o 6.45. Czy już byłeś w tym roku na roratach?

   Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   Prace zaplanowane na bieżący rok przy renowacji ołtarza głównego w bazylice dobiegły końca. Dalsze prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym będą kontynuowane w przyszłym roku w miarę posiadanych funduszy i otrzymanych dofinansowań. Trzeba jeszcze odnowić tzw.  diakoniki czyli te jakby ołtarze  boczne za stallami, tabernakulum i otoczenie łaskami słynącego krzyża z miejsca objawień. Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne dotychczasowych prac składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

   Jutro rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która będzie odmawiana po Mszach św. wieczornych. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 zostanie podjęte w naszym sanktuarium betlejemskie światło pokoju przyniesione przez harcerzy. Zapraszamy z lampionami, świecami i pochodniami.

 

   Trwa zbiórka charytatywna  w sklepach: PSS Społem „15-tka” i w „Delikatesach Centrum” przy ul. św. Jana z Dukli oraz rozprowadzanie świec na stoły wigilijne i opłatków. Nasi zaś ministranci rozprowadzają po Mszach św. sianko na stół wigilijny, a Franciszkańska Młodzież Oazowa Baszta prowadzi kiermasz  bożonarodzeniowy, a więc  ręcznie robione ozdoby choinkowe, aniołki oraz kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zimowy wyjazd młodzieży.   

 

   Zakończyło się roznoszenie opłatków wigilijnych. Serdecznie dziękujemy naszym Braciom i Akcji Katolickiej za roznoszenie, a wszystkim przyjmującym za życzliwość i wsparcie dla klasztoru i sanktuarium.