Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

28-03-2020

 

                        

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

V Niedziela W. Postu – 29 marca 2020 r.

 

   Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu.  Gorzkie żale dziś po Mszy św. o 15.30. Zachęcamy też do codziennej modlitwy różańcowej w naszych domach o ustanie epidemii, za chorych  oraz za służbę zdrowia o godz. 20.30. Pomagajmy także starszym i chorym w tych trudnych dniach.

        

   Od jutra do środy będą w naszym sanktuarium głoszone nauki rekolekcyjne na Mszach  św. o 12.00 i 18.00, w których starajmy się uczestniczyć przy pomocy transmisji internetowej i o których – prosimy - powiadomcie  swoich bliskich i sąsiadów.

 

   Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   W Wielkim Poście  Droga Krzyżowa  w piątki o 16.30 i 17.30.

 

   W związku z trudnym okresem w naszym życiu  trwają  całodzienne adoracje w kaplicy św. Franciszka oraz jest możliwość skorzystania ze spowiedzi. Udział w Mszach św., nabożeństwach,  adoracji i spowiedzi musi przebiegać z zachowaniem wszystkich środków ostrożności i niestety przy maksymalnej liczbie pięciu uczestników. Wszystko co dzieje się w bazylice staramy się przekazywać za pomocą transmisji internetowych. W taki więc sposób - prosimy - łączcie się z naszą wspólnotą modlitewną w sanktuarium. Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty to może to uczynić przelewem na nasze konto zamieszczone na naszej stronie internetowej. Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostnim czasie wspomogli nas w ten sposób. Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.

 

   Jest też okazja, abyśmy otworzyli nasze serca dla potrzebujących, gdyż przy wyjściach są umieszczone skarbony na jałmużnę wielkopostną. Są także rozprowadzane paschaliki i baranki z Caritas’u oraz zbierana żywność w sklepie PSS Społem nr 15 i w Delikatesach Centrum przy ul. Św. Jana z Dukli.

 

   Przeżywajmy ten trudny czas w łączności z Bogiem i z bliźnimi.

 

   W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Genowefa Wiatrowicz z ul. Tuwima. Wieczny odpoczynek….