Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

13-01-2018

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła - 14 stycznia 2018 r.

 

1. Przeżywamy 2. niedzielę zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich obecnych na Eucharystii i dziękujemy za wszelką życzliwość dla sanktuarium, klasztoru i parafii.

2. W tym tygodniu: we wtorek św. Bernarda i towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich; w środę świętego Antoniego, opata; w czwartek rozpoczęcie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan i w przyszłą  niedzielę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy oraz tradycyjny dzień babci.

3. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

4. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Jeszcze raz składamy z serca płynące Bóg zapłać za życzliwe i gościnne przyjmowanie kapłanów w czasie wizyty kolędowej i za ofiary składane na renowację ołtarza św. Franciszka przy tej okazji. Jeśli ktoś był nieobecny lub z innych powodów nie mógł u siebie przyjąć kapłana to prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu uzupełnienia tej wizyty.  Takie domy będziemy  odwiedzać jutro od 16.00 lub w innym umówionym terminie. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro z Waszej strony.

5. W  sobotę Msza św. i opłatek dla Akcji Katolickiej, Straży Honorowej, Żywego Różańca oraz osób samotnych i seniorów o 15.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu we Franciszkańskim Ośrodku Kultury będą  następujące wydarzenia:  dzisiaj  o godz. 18.00   Jasełka przygotowane przez naszą Młodzież z Baszty;  we wtorek o 16.30 rozpoczęcie zajęć Akademii Odkrywcy dla dzieci;  w środę o  18.00  w Fok Café "Muzyczna środa"  czyli wspólne kolędowanie z zespołem Zapatrzeni ;   w przyszłą niedzielę  o 18.00   Jasełka przygotowane przez naszą Młodzież z Baszty. Serdecznie zapraszamy. 

7. Proszono o ogłoszenie, że Miejsce Centrum Kultury i Parafia Farna zapraszają na Koncert Kolęd zespołów z naszego miasta do kościoła Trójcy Św. w Leżajsku w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00