Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

17-08-2019

 

              

        

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

 

   1.  Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. Razem z mieszkańcami Leżajska pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i wakacyjnych gości, życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Leżajskiej.  Dziękujemy o. Sylwanowi Jędryce za dzisiejszą posługę Słowa Bożego i zachęcamy do wsparcia jego posługi misyjnej po Mszach św. Trwa konieczna i kosztowna renowacja ołtarza głównego w bazylice. Za składane na ten cel ofiary składamy Bóg zapłać.

 

   2. W tym tygodniu: jutro imieniny naszego Br. Bolesława Balawendera, którego polecamy Waszym modlitwom. Msza św. imieninowa jutro o 7.00. W  czwartek - NMP Królowej oraz Msza św. prymicyjna naszego nowego O. Katechety Maksymina Ferenca o godz. 18.00 i w sobotę - święto św. Bartłomieja,  Apostoła. W sobotę po Mszy św. o 7.00 rano Dróżki Matki Bożej na Kalwarii Leżajskiej. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   3. Od września wznowione zostaną wszelkie zajęcia prowadzone dla dzieci w naszym Franciszkańskim Ośrodku Kultury. Już dziś zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej propozycji i zapisywania dzieci od 4 roku życia do Akademii Odkrywcy. Zapisy trwają. Więcej informacji na plakatach i w FOK-u.

 

   4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Włoch. W programie Rzym, Asyż, Casci, Bolonia, Monte Cassino, San Giovani Rotondo, San Marino, Pompeje. Koszt: 2290 zł plus 80 euro. Termin: od 6 do 14 października. Szczegółowy i zapisy w zakrystii lub u o. Bartymeusza. Przy zapisie wpłacamy 790 zł.                          

 

   5. Przypominamy, że od poniedziałku do soboty trwa w kaplicy św. Franciszka całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu oraz że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: W niedziele – także dzisiaj - Droga Krzyżowa na Kalwarii Leżajskiej po Mszy św. o 8.00; Dróżki Radości NMP po Mszy św. o 9.30; Nieszpory o 17.30 i różaniec z Apelem o 20.30,  w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki B. o 18.00 i we czwartki  Godzina św. od 17.00.

 

   6. Zachęcamy do odwiedzenia w nowym miejscu kiosku klasztornego, gdzie jest wiele ciekawych publikacji o leżajskim sanktuarium, kalendarze na przyszły rok i wiele innych dewocjonaliów. Nabywając je w naszym kiosku wspieramy sanktuarium.

 

   7. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Helena Kida z ul. Szopena, śp. Witold Lic z ul. Kraszewskiego i śp. Wiktoria Siwiec z  Huciska. Wieczny odpoczynek…

 

   MODLITWA O DOBRE PRZEŻYCIE MISJI ŚWIĘTYCH: Dobry i Miłosierny Boże ! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji, które mają być wielkimi dniami przemiany naszej wspólnoty. Niech ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich mieszkańców naszej parafii i dla korzystających z posługi duszpasterskiej w sanktuarium. Dopomóż nam przygotować się dobrze do Misji świętych, aby wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa żyli, jak prawdziwi wyznawcy miłości i przebaczenia. Napełniaj nas pragnieniem ratowania nie tylko siebie, ale i wszystkich naszych braci i sióstr, żyjących w ciemnościach grzechu i odwróceniu od Boga. Użycz misjonarzom światła i łaski, żeby nam przypomnieli, jaka jest wola Boża i co nam służy do zbawienia. Niech Boskie Twoje Słowo przez nich głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi i wzmocni, uświęci i zbawi. Prosimy Cię przez Syna Twego Jezusa Chrystusa. Duchu Święty Boże ! Pomagaj misjonarzom i całej wspólnocie, aby przez misje św. zostało odnowione oblicze naszej wspólnoty. Matko Pocieszenia! Bądź nam Matką i w czasie Misji św. wspieraj nas swoim przemożnym wstawiennictwem. Amen