Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

23-09-2018

 

    

        

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

 

  Przeżywamy 25. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do naszego Sanktuarium i życzymy owocnego pobytu na tym świętym miejscu.  Dziś po Mszy św. o 8.30 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości NMP , o 17.30 Nieszpory i o godz. 20.30 różaniec i Apel Maryjny. Dzisiaj zamiast kazania przed Mszami św. świadectwo Joanny Jurkiewicz z Łodzi na temat osoby św. Jana Pawła II w jej życiu oraz kolejny film o drogach do wolności z komentarzem historycznym w FOK  Wołyń  o 19.00. 

 

  W tym tygodniu: we wtorek – błogosławionego Władysława z Gielniowa, kapłana bernardyńskiego i pierwszy dzień nowenny przed uroczystością św. Franciszka po Mszy św. o godz. 18.00; Jest to również dzień imienin naszego brata Władysława Wyki, którego polecamy Waszym modlitwom. Msza św. imieninowa o 18.00; w czwartek – św. Wincentego a Paulo, kapłana; w piątek – św. Wacława, męczennika i siódma rocznica sakry biskupiej naszego rodaka O. Bpa Damiana Muskusa; w sobotę - świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała oraz dzień imienin naszego brata Michała Lary, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Msza św. imieninowa o 7.00; w przyszłą niedzielę – pielgrzymka FZŚ do naszego sanktuarium z naszego regionu z Drogą Krzyżową o 9.00 i  Mszą św. o 11.00 oraz agapą i konferencją w Domu Pielgrzyma. Również za tydzień kolejny film o drogach do wolności w FOK  Miasto44  o 19.00. Młodzież z Fary  będzie w przyszłą niedzielę rozprowadzania kubki na wyjazd do Panamy na światowe dni młodzieży. Także w przyszłą niedzielę w Farze Msza św. dla tegorocznych pieszych pielgrzymów na Jasną Górę o 16.00.

  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

  Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki Bożej o 18.00; w czwartki (do końca września)– adoracja o 17.00.

 

  Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z klasy VII we wtorek o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma, zaś spotkanie uczniów klas VIII i III gimnazjum w czwartek we FOK o 19.00  oraz spotkanie uczniów klas VI Szkoły Podstawowej przygotowujących się do bierzmowania  w piątek w baszcie o 16.30, 

 

  Już dziś zapraszamy na katechezy dla dorosłych, które odbywać się będą w FOK! Pierwsza katecheza nt. „Eucharystia-zdumiewająca bliskość” 1 października w poniedziałek o godz. 19.00.  Katechezę poprowadzi o. Rufin.

 

  W sobotę pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 8.00.