Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

09-11-2019

 

                   

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela Zwykła - 10 listopada  2019 r.

 

   Przeżywamy 32. Niedzielę Zwykłą. Razem z mieszkańcami Leżajska pozdrawiamy pielgrzymów i życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium. Kto by chciał dzisiaj ofiarą wesprzeć Kościół prześladowany – bo taka zbiórka jest dzisiaj prowadzona w kościołach w Polsce -  to niech to uczyni wrzucając datek do skarbonki przy ołtarzu św. Kazimierza.

   Dzisiaj jeszcze – wypominki o 16.30 i Różaniec z Apelem o 20.30

 

   W tym tygodniu: jutro - święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Powiatowe i miejskie obchody uroczystości rozpoczną się odśpiewaniem hymnu i Mszą św. w int. Ojczyzny w naszej  bazylice o 12.00, a następnie będzie kontynuacja uroczystości patriotycznych przy pomniku poległych w walkach o niepodległość i w Miejskim Centrum Kultury. 11 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego też kancelaria parafialna będzie nieczynna. Jutro także przypada wspomnienie świętego Marcina z Tours. Jest to dzień imienin naszego O. Marcina Kozdracha, którego polecamy Waszym modlitwom. We wtorek po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie FZŚ w FOK-u.

      13 – go listopada, w środę, ze względu na Kongregację Kapłańską naszej diecezji z biskupami z Przemyśla w FOK –u, kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna.

       

    W liturgii  w piątek - świętego Dydaka, patrona braci zakonnych, których w tym dniu polecamy Waszej szczególnej modlitwie. Także w najbliższy piątek spotkanie dla klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowujące do bierzmowania w Franciszkańskim Ośrodku Kultury o godz. 18,00.

 

   Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

    Na wypominki przyjmujemy w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) jest sprawowana przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami.

 

   W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: + Aniela Cios i

+ Edward Wnuk  z ul. Kochanowskiego...Wieczny odpoczynek…