Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

02-09-2020

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty to może to uczynić przelewem na nasze konto

(nr konta: 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519; nazwa konta:  Klasztor OO. Bernardynów;     

Plac Mariacki 8; 37-300 Leżajsk) zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „A”- 20.09.2020 r.

                   

  1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymujących do stóp Matki Bożej Pocieszenia, naszych drogich Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół. Życzymy owocnego pobytu i głębokich przeżyć duchowych w naszym Sanktuarium.  

W Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by w przestrzeni publicznej zawsze triumfowała prawda i dobro. Dziś po Mszy Św. o godz. 8.00 Akcja Katolicka zaprasza na Dróżki Matki Bożej; o 17.30 Nieszpory, o 20.30 różaniec z apelem maryjnym.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w środę – wspomnienie św. Pio z Petrelciny;
  • w piątekwspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, patrona Warszawy oraz naszej Zakonnej Prowincji. W tym dniu swoje imieniny obchodzi brat Władysław – furtian i przewodnik oprowadzający pielgrzymów po naszej bazylice. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 700 w intencji Solenizanta i polecamy go Waszej pamięci modlitewnej.
  1.  We czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w  piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Św. O. Franciszka z Asyżu, założyciela Naszego Zakonu.
  2. W tym tygodniu zapraszamy do naszego FOK-u na następujące projekcje:

- dzisiaj, o godz. 18.00 bajka pt.: ”Coco”,

- w czwartek, o 19.00 film pt.: ”Kafarnaum”.

- w przyszłą niedzielę, o 18.00 film pt.: ”Tajemnice Ojca Pio”.

  1. Pragniemy już dziś zaprosić na przełożony z marca tego roku, Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Rób to co kochasz” – Leżajsk 2020, który odbędzie się w dniach: 8-17 października. Będzie to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. Zaproszeni są wspaniali goście, m.in.: Ida Nowakowska - Herndon, Tomasz Wolny, Dariusz Kowalski, Joanna Jędrzejczyk, Teatr Maska czy o. Marko Ivan Rupnik, którzy podzielą się swoimi pasjami, wiarą i miłością do Boga. Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościach. Wejściówki na każde z festiwalowych wydarzeń do odebrania w naszej kawiarni Fok Café codziennie w godzinach od 16.00 do 20.00.
  2. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Bieleckiego, zamieszkałego przy ul. Św. Jana z Dukli oraz Ewę Siry zamieszkałą przy ul. Matejki. W dniu jutrzejszym o godz. 10.30 w naszej bazylice odbędzie się pogrzeb śp. O. Pacyfika Czachora, długoletniego misjonarza w Kongo, który po powrocie z misji przez ostanie miesiące posługiwał w Rzeszowie. Wolą zmarłego było spocząć w Leżajsku.  Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie...
  3. Bratu Władysławowi, wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i opieki swoich Świętych Patronów. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

                                                   

O. Klaudiusz Baran

 Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia

   w Leżajsku