Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

27-05-2018

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najśw. Trójcy – 27 maja 2018 r.

 

        Przeżywamy urocz. Trójcy Przenajświętszej i w związku z tym zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Razem z mieszkańcami Leżajska serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i  życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium, które w tym roku przeżywa jubileusz 400-lecia rozpoczęcia budowy bazyliki i klasztoru.

  Dzisiaj Mszą św. o 11.00 rozpocznie się w bazylice doroczny Przegląd Pieśni Maryjnych organizowany  przez Zespół Szkół Licealnych z naszego miasta. Także dziś ofiarami składanymi po Mszach św. wspieramy wyjazd młodzieży na światowe dni do Panamy. Dzisiaj jeszcze Nabożeństwo Majowe o 17.30 oraz Różaniec z Apelem Maryjnym o 20.30.

 

  W tym tygodniu: we wtorek - 7. wtorek nowenny przed urocz. Św. Antoniego z kazaniem i nabożeństwem o 12.00 oraz spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 16.45; we czwartek – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja w tym roku rozpocznie się w kościele farnym po Mszy św. o 10.00. Prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy na terenie naszej parafii. W Boże Ciało uczestniczymy we Mszy św. nie tylko z pobożności ale i z obowiązku. W Boże Ciało nie będzie już procesji wieczorem.

  Nabożeństwa majowe do czwartku, a od piątku czerwcowe z procesją oktawy Bożego Ciała codziennie o 17.30. Procesja na zakończenie oktawy będzie ul. Warszawską, Pl. Mariackim, Mickiewicza, Wyspiańskiego i Klasztorną po Mszy św. o 18.00. Trwają adoracje całodzienne Najświ. Sakramentu w kaplicy św. Franciszka.

 

  Jutro w Fok Ćafe o godz. 19.00 - spotkanie z cyklu Inspirujące Poniedziałki pt: "JEZUS-fakt czy pobożna teoria?" - które poprowadzi o. Anicet Gruszczyński z Kalwarii Zebrzydowskiej; w piątek -  Dzień Dziecka w Fok Café od godz. 16.00 do 19.00 z wieloma atrakcjami i niespodziankami dla dzieci. Zapraszamy.

 

  Jest jeszcze parę wolnych miejsc na pielgrzymkę na Litwę i Łotwę, która będzie od 26 do 30 lipca. Zapisy w zakrystii.

 

  Zaś FZŚ organizuje pielgrzymkę do Dukli w sobotę 9 czerwca. Zapisy w zakrystii lub u s. Janiny.

 

  W przyszłą niedzielę młodzież franciszkańska z Baszty będzie zbierała po Mszach św. ofiary w połowie przeznaczone na potrzeby naszego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej, a w połowie na dofinansowanie swoich wyjazdów wakacyjno-rekolekcyjnych.

  Także za tydzień Straż Grobowa Żołynia po Mszy św. o 9.30 na placu Mariackim przy fontannie organizuje pokaz musztry paradnej i koncert Orkiestry Dętej z Żołyni połączone ze zbiórką dla chorego chłopca Piotrusia Cierpisz-Pustelnego z Piskorowic.

 

  W niedzielę za dwa tygodnie  zapraszamy na Festyn Rodzinny u Bernardynów organizowany przez klasztor, parafię  i Zespół Szkół Technicznych z Leżajska.

 

  Proszono o ogłoszenie, że dzisiaj jest organizowana przez miasto  rekonstrukcja tragicznych wydarzeń pacyfikacji miasta w 1943 roku na placu targowym przy ulicy Sikorskiego o godz. 15.00.  Zaś jutro obchody miejskie 75 rocznicy pacyfikacji Leżajska: o 18.00 Msza św. w kościele farnym, a potem uroczystości pod pomnikiem przy ulicy 28 maja z udziałem orkiestry i kompanii honorowej 21 brygady Strzelców Podhalańskich.

 

  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Mieleszko z ul. Matejki. Wieczny odpoczynek…