Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

20-10-2019

 

             

           

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

 

   Dzisiaj rozpoczynamy w naszej wspólnocie misje święte z okazji przeżywanego 50-lecia parafii przyklasztornej. Serdecznie witamy naszych drogich misjonarzy O. Gracjana Kubicę, gwardiana z Piotrkowa Tryb.  i O. Nikodema Sobczyńskiego, definitora i gwardiana z Częstochowy. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. są głoszone nauki misyjne. Gorąco zachęcamy do gorliwego uczestniczenia w misjach całymi rodzinami i o modlitwę w intencji misji. Dzisiaj jeszcze misyjny Apel Maryjny, który rozpocznie się śpiewem pieśni o 20.40. Msze św. z naukami i nabożeństwami misyjnymi będą w ciągu tygodnia o godz. 6.00, 7.00, 12.00 i 18.00 oraz codziennie będą oczywiście nabożeństwa różańcowe o 17.30 i Misyjne Apele Maryjne o 20.40. Spowiadać będziemy na Mszach św. i dodatkowo w środę od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. Spotkania misyjne z dziećmi od poniedziałku do środy przed różańcem o 17.00. Młodzież bierze udział w misjach razem ze starszymi. W przyszłą niedzielę szczególnie zapraszamy wszystkich na Mszę św. i procesję z krzyżem misyjnym o 18.00. Kto jeszcze nie otrzymał programu misji niech zabierze go przy wejściu do bazyliki lub śledzi go na naszej stronie internetowej. Także dzisiaj przyrzeczenia życia we FZŚ czterech sióstr (Marii Horoszko, Elżbiety Duduś, Czesławy Kaproń i Krystyny Lipińskiej) na Mszy św. o 11.00. Dzisiaj w Polsce przeżywamy niedzielę misyjną, dlatego po Mszach św. są zbierane ofiary na misje w połowie przeznaczone na budowę studni w Ekwadorze, a w połowie na misje prowadzone przez misjonarzy bernardyńskich.

 

   W tym tygodniu:

we wtorek  św. Jana Pawła II Wielkiego;

w środę  – święto świętego Jana Kapistrana, założyciela naszej prowincji OO. Bernardynów;

w przyszłą niedzielę – ofiary zbierane na tacę będą przekazane O. Misjonarzom jako wyraz naszej wdzięczności na potrzeby ich wspólnot zakonnych.

 

   Przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) będzie przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą z wypominkami. Kartki wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych, a przyjmowanie wypominków odbywa się w zakrystii.

 

   Proszono o ogłoszenie, że Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku posiada środki dla osób bezrobotnych do 30 roku życia na organizację staży, na przyznanie bonu na zasiedlenie oraz podjęcie działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje w urzędzie.