Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

13-01-2019

 

           

     

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego  - 13 stycznia 2019 r.

 

   Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii i dziękujemy za wszelką życzliwość dla naszego sanktuarium, parafii i klasztoru, zwłaszcza za ofiary złożone dzisiaj na tacę na remont ołtarza głównego w bazylice. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Kolędy jednak wg polskiej tradycji należy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego czyli do M. B. Gromnicznej (2 lutego). Dzisiaj o 17.30 Nieszpory  oraz Różaniec z Apelem Maryjnym o 20.30. Dzisiaj Koncert Kolęd chóru Cantiamo P. Barbary Kuczek od godz. 10.30 w bazylice.

 

   W tym tygodniu we wtorek spotkanie dla klas VI przygotowujących się do bierzmowania w baszcie o godz. 16.30 i dla klas VII również o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma; w czwartek kwartalna Msza św. za zmarłych Ojców, Braci, Rodziców, krewnych i dobrodziejów naszego zakonu oraz zmarłych z FZŚ o 7.00; w piątek początek tygodnia modlitw o jedność chrześcijan: w sobotę dzień imienin naszego O. Mariusza Lepianki z Mszą świętą imieninową o 7.00. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny Urodziny czy Jubileusze a zwłaszcza O. Mariuszowi, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej wspólnocie. Jeszcze raz składamy z serca płynące Bóg zapłać za życzliwe i gościnne przyjmowanie kapłanów w czasie wizyty kolędowej i za ofiary składane na renowację ołtarza głównego w bazylice przy tej okazji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony.

 

   W tym tygodniu zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na następujące wydarzenia:

 - w piątek na godz. 17.00 dzieci w wieku od 5 do 12 lat z rodzicami na zajęcia muzyczno-wokalne  w celu utworzenia dziecięcego chóru/scholi pod kierunkiem p. Barbary Kuczek i o. Bartymeusza;  

 -  także w piątek na przedstawienie premierowe Pięknych Jasełek Bożonarodzeniowych grupy teatralnej Franciszek działającej przy FOK o godz. 18.00;

 - na przyszłą niedzielę na kolejne przedstawienia jasełek na 14.15 i 18.00.

 

   Nasz klasztor z biurem Orlando (z tym biurem współpracował kiedyś o. Bernard) organizuje 6-dniową pielgrzymkę autokarową na Białoruś do miejsc związanych z naszą historią i literaturą. Termin od 24 do 29 kwietnia br. (środa – poniedziałek).  Zasadniczy koszt 1490 zł. Przy zapisie należy wpłacić 500 zł. Szczegóły w zakrystii i na naszej stronie internetowej.

 

   W ostatnim czasie odszedł do wieczności związany z nasza wspólnotą śp. Damian Osip. Wieczny odpoczynek…