Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

18-01-2020

 

                             

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

II Niedziela Zwykła - 19 stycznia 2020 r.

 

   Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich obecnych na Eucharystii i dziękujemy za wszelką życzliwość dla sanktuarium, klasztoru i parafii.

 

    W tym tygodniu: jutro we FOK  kolejny „Inspirujący Poniedziałek” w kawiarni Fok Café, którego gościem będzie o. Hadrian Kamas, dyrektor Sekretariatu Dzieł Bernardyńskich o 19.00: we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy oraz tradycyjny dzień babci. Także we wtorek spotkanie modlitewne prowadzone przez o. Egzorcystę w kaplicy domu pielgrzyma o 19.00; w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i dra Kościoła; w sobotę  święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Przyszła niedziela to – wg postanowienia papieża Franciszka – Niedziela Słowa Bożego.

  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP, Pani Leżajskiej i swoich patronów oraz życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa: w niedziele – Nieszpory o 17.30 i Różaniec z Apelem Jasnogórskim o 20.30; w poniedziałki– Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00; we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego; w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki B. o 18.00.

 

    W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Mieczysław Grzywna z ul. Nowińskiego. Wieczny odpoczynek… 


 

Pielgrzymka do Rosji z ojcami Bernardynami z Leżajska

Moskwa  Złoty Pierścień – Katyń

 

Termin: 22.04 – 30.04.2020 r.

 

Dzień 1 Przejazd Polska – Łotwa 22.04

Wyjazd z Polski ok. godz. 0:00.  Przejazd do Rzeżycy/Łotwa.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień  2 Katyń – Smoleńsk 23.04

Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Katyń – las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na dziesięciokilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto i poświęcono Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa 4412 oficerów WP. Krótkie zwiedzanie Smoleńska: Kreml – Twierdza Smoleńska, soborów Piotra i Pawła (XIIw.) oraz Uspieńskiego, monastyrów Troickiego  i Wozniesienskiego. Zakwaterowywanie, obiadokolacja i nocleg w Smoleńsku.

Dzień 3 Moskwa 24.04

Śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Spotkanie z przewodnikiem (ok. 13:00), zwiedzanie Moskwy: Park Zwycięstwa, Most Bagration, Plac teatralny z teatrem Wielkim i Małym, Łubianka, Duma Państwowa. Około 15:00 – zwiedzanie Kremla i o 16:30 zbrojowni ze skarbcem. O godz. ok. 18:00 wieczorna wycieczka po Czerwonym Placu: sobór Wasyla Błogosławionego i Kazański (bez wejścia). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja w Moskwie.

Dzień 4 Sergijew Posad 25.04

Po wczesnym śniadaniu (7:00) o 08:30 wyjazd ze stolicy. Zwiedzanie Sergijew Posad  ufortyfikowanej Ławry św. Trójcy i św. Sergiusza (patrona Rosji), Sobór Uspienski, grób cara Borysa Godunowa, Kaplica Nastudzienna, dzwonnica. Około godz. 12:00 przejazd do Pieresławla Zaleskiego. Około 13:00 zwiedzanie centrum miasta z soborem Przemienienia Pańskiego (XII w.) i ciekawą cerkwią Metropolity Piotra (bez wejścia).  O godz. ok. 14:00 obiad. Następnie przejazd Rostowa Wielkiego położonego malowniczo nad jez. Niero. Zwiedzanie Kremla z soborem Uspienskim. Wyjazd do Jaroslawia. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5 Jaroslaw 26.04

Po śniadaniu zwiedzanie Jarosławla w tym: Świętych Wrót na terenie Kremla, klasztoru Przemienienia Pańskiego, cerkwi Objawienia Pańskiego i Proroka Eliasza, bulwaru nad Wołgą. Przejazd do Kostromy - odwiedzenie leżącego pod miastem klasztoru Ipatijewskiego (XIV w.) z soborem św. Trójcy. Obiad. Dalsze zwiedzanie - oglądanie śródmieścia: Wieża Strażacka (na liście UNESCO). Następnie przejazd do Suzdala.  Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 6 Suzdal 27.04

Po śniadaniu zwiedzanie Suzdala - Kreml, Klasztor św Euthymiusa. Przejazd do Włodzimierza – średniowiecznej stolicy Rusi, zobaczenie Złotych Wrót wraz z murami obronnymi, soboru Dmitriewski i Uspienski z XII w z freskami Rublowa. Powrót do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Moskwa  28.04

Po śniadaniu ciąg dalsze zwiedzania Moskwy, zobaczenie Klasztoru i cmentarza Nowodziewiczego, Wróblowych Wzgórz, Galerii Trietiakowskiej (unikalny zbiór ikon
i dział malarstwa rosyjskiego). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 Moskwa 29.04

Śniadanie. Spacer po Moskwie. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Zakwaterowanie w hotelu po stronie łotewskiej nocleg.

Dzień 9 Polska 30.04

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 

Cena:  4550 zł 

 

CENA ZAWIERA:

 

 • Przejazd komfortowym autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 8 noclegów w hotelach*** ( pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
 • 5 obiadokolacji i 3 obiady
 • 8 śniadań
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opieka doświadczonego pilota
 • usługa lokalnych przewodników polskojęzycznych
 • system tour-guide
 • opłata na TFG
 • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 70 r.ż.) oraz bagaż
 • Wiza do Federacji Rosyjskiej

 

Uwaga:

 • Biuro pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji i są one wliczone w cenę.  Potrzebne dokumenty należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 30 dni przed wyjazdem.

 

Zapisy:

 • Zapisy u o. Bartymeusza (609305535)wraz z bezzwrotną zaliczką w wysokości 1550 zł.

 •