Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

14-07-2018

 

                    

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela  Zwykła – 15 lipca 2018 r.

 

  Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Razem z mieszkańcami Leżajska serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i gości, i  życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium, które w tym roku przeżywa jubileusz 400-lecia rozpoczęcia budowy bazyliki i klasztoru oraz 90-lecie ogłoszenia bazyliki przez papieża Piusa XI. Niech czas wakacji posłuży na odnowienie sił fizycznych i pogłębienie relacji ze Stwórcą.

 Dzisiaj Droga Krzyżowa na Kalwarii Leżajskiej po Mszy św. o 8.00; Dróżki Radości NMP po Mszy św. o 9.30; Nieszpory o 17.30 i różaniec z Apelem o 20.30.

 Dzisiaj odpust św. Szymona z Lipnicy w Maleniskach. Suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ignacego Deca o 11.30.

 

  W tym tygodniu: jutro NMP z Góry Karmel oraz kolejny dzień XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Leżajsk 2018. Na koncert jutrzejszy o 19.00 złożą się utwory na organach w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego i na skrzypcach w wykonaniu prof. Krzysztofa Jakowicza. Koncerty festiwalowe będą w każdy poniedziałek o 19.00 do końca lipca.

  Także jutro we FOK kolejne spotkanie z cyklu Inspirujące Poniedziałki pt: „Dieta w niedoczynności tarczycy”, które poprowadzi pani Małgorzata Duczmańska, specjalista, dietetyk o godz. 19.00.

  W środę święto Szymona z Lipnicy, kapłana bernardyńskiego oraz dzień imienin naszych ojców: Arnolda Marka i Erwina Ceklarza, których polecamy Waszym modlitwom zwłaszcza podczas Mszy św. o 18.00.

  W czwartek kwartalna Msza św. za zmarłych ojców, braci, rodziców, krewnych i dobrodziejów naszego zakonu oraz za zmarłych z FZŚ o 7.00.

  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

  Przypominamy, że co tydzień w naszym Sanktuarium odbywają się następujące nabożeństwa:

w poniedziałki – Msza św. zbiorowa za zmarłych o 18.00;

we wtorki – Msza św. zbiorowa o 12.00 z nabożeństwem do św. Antoniego;

w środy – nowenna do M. B. Pocieszenia Leżajskiej o 17.30 i Msza św. zbiorowa do Matki B. o 18.00

i we czwartki adoracja Godzina święta od 17.00.

 

  W tym tygodniu rozpoczynamy konserwację ołtarza św. Franciszka, dlatego całodzienne adoracje w czasie trwania prac będą przy innym ołtarzu. Mimo dotacji i zgromadzonych funduszy trudno będzie pokryć tę kosztowną renowację. Dlatego liczymy na Was podczas ofiar na tacę w pierwsze niedziele miesiąca. Z góry dziękujemy za zrozumienie i otwarte serca.

 

  Proszono o ogłoszenie, że stowarzyszenie Integracja bez Granic w Nowej Sarzynie  robi nabór na bezpłatne wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, niepubliczne przedszkole specjalne i ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy. Szczegóły w siedzibie stowarzyszenia.

 

  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Irena Zielińska z ul. Narodowej Organizacji Wojskowej. Wieczny odpoczynek…