Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

14-09-2019

 

              

        

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

 

   Przeżywamy 24. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów przybyłych do naszego Sanktuarium i życzymy owocnego pobytu na tym świętym miejscu.  Dziś rozpoczyna się tydzień wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Trwa kosztowna i konieczna renowacja ołtarza głównego w bazylice. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na remont. Po Mszy św. o 8.30 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości NMP, o 17.30 Nieszpory  i o godz. 20.30 Apel Maryjny.

 

   W tym tygodniu: w poniedziałek – obrzęd przyjęcia do nowicjatu nowych braci i obłóczyny po Mszy św. wieczornej; we wtorek  -  święto stygmatów św. Franciszka i smutna 80. rocznica najazdu Związku Sowieckiego na Polskę oraz pierwsze śluby zakonne trzech naszych braci na Mszy św. o 12.00. także we wtorek jubileusz 50-lecia życia we FŚ s. Krystyny Bałygi na Mszy św. o 18.00; w środę – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży oraz dzień imienin O. Bartymeusza Kędziora z Mszą św. imieninową o 18.00; w czwartek - spotkanie modlitewne o. Egzorcysty w kaplicy Domu Pielgrzyma o 19.00; w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty oraz Dróżki Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 rano.

  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

        

   Spotkanie klasy VIII przed bierzmowaniem  w poniedziałek o godz. 17.00 w FOK. Za dwa tygodnie  w FOK rusza kolejny semestr Akademii Filozofii i Teologii dla dorosłych. Jest to cykl wykładów: spotkania raz w miesiącu  (piątek od 17.00 do 21.00 i sobota od 8.30 do 13.00). Wykłady prowadzone będą przez wybitnych filozofów i teologów. Trwają zapisy! Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji i zapisy u ojca Bartymeusza. Nasi współbracia z duszpasterstwa powołaniowo-rekolekcyjnego zapraszają na weekendowe rekolekcje „PROJEKT NA SZCZĘŚCIE” młodzieńców od 14 roku życia. Najbliższe odbędą się od 4 do 6 października w Leżajsku. Koszt tych rekolekcji to dobrowolna ofiara. Zapisy i wszelkie informacje na stronie internetowej.

 

   W sobotę  28 września doroczna diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krosna.  Wyjazd o godz. 6.50  spod Domu Pielgrzyma. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 

 

   W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Roman Opaliński z Malenisk i śp. Janina Olekszyk z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…

 

   MODLITWA O OWOCNE PRZEŻYCIE MISJI ŚWIĘTYCH:

Dobry i Miłosierny Boże ! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji, które mają być wielkimi dniami przemiany naszej wspólnoty. Niech ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich mieszkańców naszej parafii i dla korzystających z posługi duszpasterskiej w sanktuarium. Dopomóż nam przygotować się dobrze do Misji świętych, aby wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa żyli, jak prawdziwi wyznawcy miłości i przebaczenia. Napełniaj nas pragnieniem ratowania nie tylko siebie, ale i wszystkich naszych braci i sióstr, żyjących w ciemnościach grzechu i odwróceniu od Boga. Użycz misjonarzom światła i łaski, żeby nam przypomnieli, jaka jest wola Boża i co nam służy do zbawienia. Niech Boskie Twoje Słowo przez nich głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi i wzmocni, uświęci i zbawi. Prosimy Cię przez Syna Twego Jezusa Chrystusa. Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i całej wspólnocie, aby przez misje św. zostało odnowione oblicze naszej wspólnoty. Matko Pocieszenia! Bądź nam Matką i w czasie Misji św. wspieraj nas swoim przemożnym wstawiennictwem. Amen