Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

30-05-2020

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty to może to uczynić przelewem na nasze konto

(nr konta: 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519; nazwa konta:  Klasztor OO. Bernardynów;     

Plac Mariacki 8; 37-300 Leżajsk) zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.

Pozdrawiam

o. Sylwester

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Odpust Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

 

    W naszym sanktuarium przeżywamy drugi dzień uroczystości odpustowej Zesłania Ducha Świętego. Sumie odpustowej będzie dzisiaj przewodniczył O. Biskup Damian Muskus, a kaznodzieją odpustowym jest Ks. dr Krzysztof Krukowski z Soli. Zarówno O. Biskupowi jak Ks. Kaznodziei serdecznie dziękujemy za posługę.  Dzisiaj jeszcze Nabożeństwo Czerwcowe do NSPJ o 17.30 oraz Różaniec z Apelem Maryjnym o 20.30. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i gości, i życzymy owocnego pobytu w naszym sanktuarium.

   Pragniemy podzielić się radosną informacją także ze wszystkimi pielgrzymami, że w naszym sanktuarium trwa  drugi etap renowacji ołtarza głównego w bazylice. Za ofiary składane na rzecz renowacji w sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

   Kończy się dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Eucharystiach gdyż nie obowiązują już limity osób w kościele. Powoli też wznawiamy na czerwiec spotkania grup duszpasterskich.

 

   Jutro trzeci dzień odpustu: NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w niedzielę, a wieczorem różaniec z Apelem Maryjnym o 20.30; we wtorek – 8. wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem na Mszy św. o 12.00; w I czwartek adoracja od 17.00 i Msza św. o 18.00 w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; w I piątek Msze Św. z adoracjami pierwszopiątkowymi o 7.00 i 18.00. Msza Św. dla dzieci o 16.00. Objazd chorych od 8.30; w I sobotę Masza Św. z adoracją o 7.00 i czuwanie pierwszosobotnie rozpocznie się  nabożeństwem czerwcowym  o 17.30.

   W przyszłą niedzielę w uroczystość Trójcy Świętej Msza Św. Prymicyjna naszego parafianina z Malenisk O. Kamila Kurasia o 11.00 poprzedzona wprowadzeniem o. Prymicjanta do bazyliki o 10.40. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy Św. o 11.00. Także za tydzień odpust w Farze z sumą o 11.30.

 

   Wiele wskazuje na to, że tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym sanktuarium będzie z powodu epidemii w ograniczonej formie tylko organowej w poniedziałki lipca i w dwa poniedziałki sierpnia.

 

   Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o 17.30. W tygodniu  adoracje całodzienne Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Franciszka. W zakrystii przyjmujemy na Msze św. indywidualne i zbiorowe. Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego z wieloma pięknymi pamiątkami z naszego sanktuarium, z nowo wydanym informatorem o naszym sanktuarium i z nowym kalendarzem sanktuaryjnym na przyszły rok. Nabywając dewocjonalia w tym kiosku wspieramy sanktuarium.

 

   Młodzieńców, którzy w swoim sercu odczuwają pragnienie służby Bożej zapraszamy do naszej prowincji OO. Bernardynów: po maturze do WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zostać kapłanem-zakonnikiem lub po każdej szkole, aby zostać bratem zakonnym.

 

   Zapraszamy na następne uroczystości w naszym Sanktuarium:

  -  w sobotę 13 czerwca – na odpust ku czci św. Antoniego z Padwy ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i lilii po każdej Mszy św.;

  -  2 sierpnia - na odpust  Matki Bożej Anielskiej zwany odpustem Porcjunkuli;

  -  od 13 do 15 sierpnia – na odpust Zaśnięcia i Wniebowzięcia Matki Bożej;

  -  8 września - na odpust Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej z pielgrzymką służb mundurowych z Podkarpacia i z Dożynkami Powiatowymi.