Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

23-03-2019

 

          

          

 

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela W. Postu – 24 marca 2019 r.

 

   Przeżywamy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś Droga Krzyżowa o 10.30, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o 15.30 i różaniec z Apelem o 20.30. 

Pod chórem jest ustawiona skrzynka na jałmużnę wielkopostną. Są także rozprowadzane przez Caritas paschaliki i baranki oraz jest zbierana żywność dla potrzebujących na święta w sklepie PSS Społem nr 15 i w Delikatesach przy ul. Św. Jana z Dukli.

 

   Jutro uroczystość odpustowa Zwiastowania Pańskiego, święto patronalne naszej bazyliki i parafii przyklasztornej. Msze św. jak w niedzielę. Przyrzeczenia duchowej adopcji podczas uroczystej sumy o 18.00,  której będzie  przewodniczył nasz O. Prowincjał Teofil Czarniak z Kalwarii Zebrz., a kazania na pozostałych Mszach św. będzie głosił O. Andrzej Szczypta z Rzeszowa.

   Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   Przez  cały Wielki Post Droga Krzyżowa  w piątki o 16.30 dla dzieci; o 17.30 dla wszystkich i w niedziele o 10.30. Poza tym Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi Drogę Krzyżową w środy i w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12.00, a Straż Honorowa NSPJ w poniedziałki o 17.00.

 

   Działający przy naszym klasztorze FOK zaprasza na Festiwal Kultury Chrześcijańskiej – „Rób to co kochasz” Leżajsk 2019, który rozpocznie się jutro Mszą św. o 18.00. 

   Czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami uświetnią  znamienici goście, m.in. Jasiek Mela, Przemysław Babiarz, Maciej Musiał, Ks. Piotr Pawlukiewicz, Ks. Dominik Chmielewski, zespół NiemaGOtu, którzy podzielą się swoimi pasjami, swoją wiarą i miłością do Boga. Szczegóły na plakatach, na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościach.