Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

22-02-2020

 

                             

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 r.

 

   Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii i składamy Bóg zapłać za życzliwość dla sanktuarium i klasztoru. Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 rozpoczyna się w naszym sanktuarium nawiedzenie słynnego obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Nawiedzenie będzie trwało do soboty do Mszy św. o 18.00. W związku z Nawiedzeniem Msze św. przez cały tydzień będą przy ołtarzu głównym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy, do przychodzenia na modlitwę przy obrazem Nawiedzenia. Swoje czuwania będą także prowadziły od godz. 17.00 do 18.00 nasze grupy duszpasterskie i tak w poniedziałek – Akcja Katolicka, we wtorek – FZŚ, w czwartek – Honorowa Straż NSP i w sobotę – Żywy Różaniec.  Dzisiaj jeszcze Nieszpory o 17.30 i Różaniec z Apelem o 20.30. Dzisiaj rozpoczyna się  tydzień modlitwy o trzeźwość narodu.

 

   W tym tygodniu: Środa Popielcowa - dzień rozpoczynający Wielki Post, czas szczególnej modlitwy i rozważania Męki Pańskiej. W tym dniu Msze św. z posypaniem głów popiołem jak w niedziele. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, a dla tych, którzy ukończyli 18 lat do 60-tego roku życia post także ilościowy, to znaczy jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W przyszłą niedzielę comiesięczna taca na dokończenie  remontu ołtarza głównego i inne remonty w bazylice oraz zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00. Także za tydzień  - na podsumowanie dzisiejszego Nawiedzenia obrazu M. B. Robotników Solidarności, relikwii bł. Ks. Jerzego i krzyża nowohuckiego  - będzie gościł w naszym sanktuarium  świecki promotor kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Mateusz Gawroński, który poprzez słowo świadectwa przybliży jego duchowe dziedzictwo. W tym dniu w naszej bazylice będzie też ciekawa wystawa o bł. ks. Jerzym, a przy wyjściu ze świątyni będzie można nabyć oryginalne nagrania homilii męczennika naszych czasów.

   Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

 

   Przez  cały Wielki Post Droga Krzyżowa  w piątki o 16.30 dla dzieci i 17.30 dla wszystkich oraz  w niedziele przed Mszą św. o godz. 11.00 czyli o godz. 10.30 dla tych co nie mogą uczestniczyć w piątek i dla chętnych. Niedzielna Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez poproszonych do tej posługi mężczyzn świeckich. Poza tym dodatkowo Franciszkański Zakon Świeckich prowadzi Drogę Krzyżową w środy i w piątki Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 12.00, a Straż Honorowa NSPJ w poniedziałki o 17.00.

    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w każdą niedzielę po Mszy św. o 15.30.

   W piątą niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczną się rekolekcje.

 

    Już dziś pragniemy zaprosić na Festiwal Kultury Chrześcijańskiej – Leżajsk 2020, który odbędzie się od 15 do 29 marca. Organizowany jest on przez nasz Klasztor, a konkretnie przez FOK. Będzie to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. Będą z nami znamienici goście, którzy podzielą się swoimi pasjami, swoją wiarą i miłością do Boga. Więcej informacji niebawem pojawi się na plakatach oraz w mediach społecznościach.

 

    Krzysztof Nowak ze Starego Miasta dziękuje serdecznie organizatorom i ofiarodawcom za pieniądze na jego leczenie w ubiegła niedzielę. Za wszystkich wspierających zamówił w sanktuarium Mszę Świętą.

 

   Jest organizowana czterodniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Dolnego Śląska. Termin:  od 23 do 26 kwietnia. Koszt: 580 zł. Szczegóły w zakrystii,  na stronie internetowej i u o. Sylwestra. Przy zapisie w zakrystii należy wpłacić 180 zł.