Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Pielgrzymka na Białoruś

05-01-2019

 

Biuro Podróży ORLANDO TRAVEL Sp. z o.o.

32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D

Tel. +48 12 276 24 39 wew. 23 Tel. kom. +48 791 992 802

 www.orlando.com.pl , www.pielgrzymki.pl

NIP: 944-20-64-651, REGON: 351384359, KRS: 0000118138

 

Pielgrzymka na Białoruś - 6 dni

 

Grodno – Stare Wasiliszki – Nowogródek – Zaosie – Mińsk – Budsław – Mir – Nieśwież – Brześć

 

Termin: 24.04 – 29.04.2019

 

Dzień 1: Leżajsk, Grodno

Bardzo wcześnie rano spotkamy się na parkingu przed Domem Pielgrzyma w Leżajsku, skąd udamy się w kierunku granicy polsko-białoruskiej. Po południu dotrzemy do przejścia granicznego w Kuźnicy-Białostockiej, gdzie przekroczymy granicę oraz poddamy się odprawie paszportowo-celnej. Wieczorem przyjedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg w Grodnie.

Dzień 2: Grodno

Po śniadaniu przejedziemy do Grodna - miasta katedr, zamków i pałaców królewskich. Zobaczymy Górę Zamkową, gdzie wznosi się ”Stary Zamek” będący XVI w. rezydencją króla Stefana Batorego oraz wybudowany w połowie XVIII w. ”Nowy Zamek” – miejsce posiedzeń sejmów generalnych Rzeczypospolitej (miejsce podpisania II i III rozbioru Polski oraz miejsce śmierci króla Poniatowskiego). Następnie udamy się na rynek, gdzie znajduje się wspaniała barokowa Bazylika Katedralna, słynąca z maleńkiej ikony Matki Bożej Kongregackiej, zobaczymy również barokowy kościół Bernardynów, urokliwy klasztor Franciszkanów, średniowieczną cerkiew Św. Borysa i Gleba, Synagogę, Sobór Opieki Matki Bożej oraz muzeum Elizy Orzeszkowej. Jeżeli pogoda pozwoli, po południu udamy się w sentymentalna podróż do Bohatyrowiczów na grób Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem” oraz mogiłę powstańców styczniowych. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Stare Wasiliszki – Nowogródek – Zaosie – Mińsk

Rano po śniadaniu udamy się do do Starych Wasiliszek – wieś, w której urodził się Czesław Niemen (Wydrzycki) – piosenkarz i autor niezapomnianych przebojów. Odwiedzimy dom rodzinny artysty oraz kościół, do którego uczęszczał. Kolejnym przystankiem będzie Nowogródek – miejsce dzieciństwa i młodości Adama Mickiewicza. Zobaczymy m.in.: górę zamkową z ruinami średniowiecznego zamku Mendoga, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, kościół farny zw. Farną Witoldową, będący miejscem ślubu króla Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską oraz chrztu A. Mickiewicza, późnogotycki sobór św. Borysa i Gleba, kościół Dominikanów pw. św. Michała oraz dworek Adama Mickiewicza, w którym obecnie mieści się muzeum poety. Następnie przejedziemy do Zaosia, gdzie urodził się największy polski poeta z epoki romantyzmu. Przyjazd do Mińska. Zakwaterowanie w hotelu. Dziś wieczorem zaprosimy na kolację połączoną z występami folklorystycznymi.

Dzień 4: Mińsk – Budsław - Mińk

Po śniadaniu wyruszymy na poznanie najważniejszych atrakcji Mińska Przejedziemy główną arterią i najdłuższą drogą białoruskiej stolicy, czyli Prospektem Niepodległości, przy którym znajduje się kościół Świętych Szymona i Heleny zwany „Czerwonym Kościołem” oraz 40-metrowy obelisk na Placu Zwycięstwa. Kompleks budynków prospektu ulic pretenduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizytówką stolicy są; Górne Miasto – serce starego Mińska, gdzie znajdują się dwie główne świątynie białoruskiej stolicy: prawosławny Sobór Duchu Świętego z cudownym obrazem MB Mińskiej oraz katolicka Archikatedra NMP, dwór Wańkowiczów, w którym znajduje się muzeum malarza, przytulne Trojeckie Przedmieście, śnieżnobiały ratusz na Placu Swobody. Po zwiedzaniu Mińska wyruszymy na północ do miejscowości Budsław, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Budsławskiej, które zajmuje centralne miejsce w życiu Kościoła na Białorusi. Wieczorem powrót do hotelu w Mińsku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Mińsk – Mir - Nieśwież – Brześć

Po śniadaniu wyruszymy do Miru, w którym wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków gotycko – renesansowych Białorusi. po drodze zatrzymując się na chwilę nad jez. Świteź. Według ludowych legend miała w nim mieszkać rusałka, której imię stało się inspiracją do napisania przez Mickiewicza ballady ”Świtezianka”. W Mirze zobaczymy zespół zamkowo-parkowy, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków w ”Panu Tadeuszu”. Znajduje się on na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Stąd udamy się do Nieświeża, gdzie wznosi się jedna z najwspanialszych magnackich rezydencji Rzeczypospolitej - zamek książęcy Radziwiłłów. Jest zabytkiem o bogatej i barwnej historii wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również kościół Bożego Ciała wraz z wieżą zamkową, ratusz z sukiennicami, Kamienicę Gdańską czy Bramę Słucką. Następnie przejedziemy do Brześcia. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Brześć – powrót do Polski

Po śniadaniu pokłonimy się Matce Bożej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Brześciu. Znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Brzeskiej – Matki-Zbawicielki, który jest kopią obrazu Matki Bożej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. Nasze zwiedzanie Białorusi zakończymy w Twierdzy Brzeskiej. Po Powstaniu Listopadowym, car Mikołaj I rozwścieczony polską rewoltą wydał rozkaz zburzenia miasta i wybudowania na jego obszarze, potężnej twierdzy. Zobaczymy: zachowane fragmenty koszar, bramę zbudowaną ze specjalnego gatunku cegły odpornej na ostrzał, dwie odrestaurowane cerkwie oraz ekspozycję pojazdów pancernych z lat II WŚ. Stąd udamy się na granicę polsko-białoruską. Po przekroczeniu granicy wyruszymy w drogę powrotną. Planowany powrót przewidziany jest w godzinach późnowieczornych.

Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, każdego dnia będzie sprawowana Msza św.

 

Cena: 1 490 PLN/osoby (500 zł przy zapisie, a 990 zł do końca lutego)

 

(cena skalkulowana dla grupy 46 osób)

 

CENA ZAWIERA:

- Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek we własnym zakresie, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele);

- 5 noclegów w hotelach 3* (w hotelach pokoje 2 osobowe z łazienką;

- Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji (w tym jedna z występami folklorystycznymi);

- Ubezpieczenie Signal Iduna (NNW na kwotę 7000 PLN+ KL na kwotę 10 000 EUR);

- Opieka doświadczonego pilota,

- Program zwiedzania,

- Podatek VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA:

- białoruskiej wizy – około 30 Euro (dokumenty potrzebne do otrzymania wizy na Białoruś to: paszport – ważny min. 6 miesięcy, kolorowe zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy);

- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek podczas zwiedzania, taksy klimatycznej, dodatkowych opłat podczas realizacji programu – około 55 Euro/osobę, (płatne u pilota w autokarze);

- napoi do obiadokolacji;

- dopłaty do pokoju 1-osobowego (na zapytanie);

- dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej – 3,9 % kwoty pielgrzymki, płatne tylko w dniu zapisu;

- wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (PASZPORTU)

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.