Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

04-09-2021

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

 

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty, to może to uczynić przelewem na nasze konto:

 

  Klasztor OO. Bernardynów, Plac Mariacki 8, 37-300 Leżajsk 

PL 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519

SWIFT: PKO PP LPW

 

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B”- 2021.09.19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B”- 2021.09.19

1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą i  Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

  • w poniedziałek  – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • we wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
  • w środę – o 17.30  Nowenna do MB Leżajskiej;
  • we czwartek – wspomnienie  św. o. Pio z Pietrelciny, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;
  • w sobotę  – wspomnienie naszego współbrata bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera  i Patrona Prowincji; w tym dniu  swoje Imieniny zakonne obchodzi br. Władysław Wyka –przewodnik grup pielgrzymkowych i pszczelarz z zamiłowania. Msza święta imieninowa o godz. 7.00. Osobę solenizanta polecamy waszej modlitwie; w tym dniu rozpoczniemy również nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka z Asyżu.
  • w przyszłą Niedzielę  podczas Mszy św. o godz. 11.00 FZŚ Region Przemyski przeżywać będzie dziękczynienie za 800 lat istnienia III Zakonu. Uroczystościom będzie przewodniczył J. E. ks. bp Ignacy Dec.

3. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

4. W kiosku klasztornym dostępne są  kalendarze na rok 2022, najnowszy przewodnik ilustrowany Bazylika Leżajska, czy pamiątkowe medale z sanktuarium w eleganckich pudełkach.

5. Trwa konserwacja XVII-wiecznej ambony bazylice, a jesienią rozpoczniemy remont więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych zamierzeń 

6. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w sobotę, 9 października br., koszt 70 zł, zapisy w zakrystii.

7. Róże Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Sanktuarium w Jodłówce w sobotę, 25 września br.. Wyjazd sprzed Domu Pielgrzyma o godz. 7.30. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

8. Wznawia działalność nasz Chór Emaus. Wszystkich chętnych do śpiewu zapraszamy na próby w środy o godz. 19.00 w FOK-u. Gwarantujemy profesjonalizm i dobrą atmosferę.

9. W tym tygodniu zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:

- dziś o godz. 18.00 projekcja filmu pt: „Moja autostrada do nieba. Bł. Carlo Acutis i Eucharystia”. Będzie to doskonałe uzupełnienie wystawy o Cudach Eucharystycznych autorstwa tego błogosławionego, która jest dostępna do 25 września codziennie w godzinach: 16.00-19.00.  

- w czwartek, o godz. 18.00 projekcja filmu pt: „Przełęcz ocalonych”.

10. Policja ostrzega mieszkańców powiatu leżajskiego, szczególnie osoby starsze przed oszustami działającymi metodą na wnuczka, na policjanta, na pracownika banku, na wpłatę na BLIKA. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas rozmów telefonicznych. Oszuści chcący wyłudzić pieniądze podają się za krewnych, znajomych, policjantów, prokuratora, czy pracowników banku. Nie reagujmy pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny. Bądźmy czujni i nie klikajmy w załączone linki w SMS-ach, czy innych komunikatorach z prośbą o dopłatę, zapłatę, czy uzupełnienie danych do przesyłki. Nie udostępniajmy nikomu poufnego kodu BLIK.

11.  Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa Jej Oblubieńca.

 

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku