Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

27-11-2021

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

 

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty, to może to uczynić przelewem na nasze konto:

 

  Klasztor OO. Bernardynów, Plac Mariacki 8, 37-300 Leżajsk 

PL 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519

SWIFT: PKO PP LPW

 

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 - I NIEDZIELA ADWENTU - ROK C- 2021.11.28

1. Rozpoczął się Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem i nowy Rok Duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2.  Roraty w bazylice odprawiane będą w dni powszednie o 6.45. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy przynosić lampiony.

3.  W dni powszednie Adwentu podczas Eucharystii o 12.00 i 18.00 będą głoszone krótkie kazania katechizmowe wyjaśniające poszczególne części Mszy świętej.

4. Akcja Katolicka i Fundacja Małych Stópek zapraszają do udziału w zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Szczegóły akcji umieszczone są na papierowych bombkach, które można zabierać ze specjalnych drzewek umiejscowionych przy wyjściu bocznym z bazyliki, w FOK-u i Domu Pielgrzyma. Artykuły higieniczne prosimy przynosić do zakrystii.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

· w poniedziałek –  święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu po Mszy św. o 18.00 rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP;

· we wtorek – Święto św. Andrzeja, Apostoła;

·  w środę –  o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

·  w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne;  

·   w pierwszy piątek wspomnienie św. Franciszka KsaweregoMsze święte z Adoracją o 6.45  i 18.00.  Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

· w pierwszą sobotę Msze święte z Adoracją o 6.45 i 18.00.

·  w przyszłą Niedzielę Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kazania będzie głosił o. Cecylian Zapolski z Ukrainy. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00. 

6. Opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas można  nabyć w zakrystii i Kiosku klasztornym.
Z powodu epidemii opłatki w tym roku nie będą roznoszone  do naszych domów. 

Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej i czasopism: Niedziela, Gość niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

7.  We wtorek, 30 listopada, o 19.00, o. Hipolit zaprasza do kaplicy w Domu Pielgrzyma na słuchanie słowa Bożego, wspólne uwielbienie śpiewem, modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała oraz błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

8.  Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

9. W kiosku klasztornym dostępne są kalendarze na rok 2022, najnowszy przewodnik ilustrowany Bazylika Leżajska, pamiątkowe medale z sanktuarium, obrazy przedstawiające św. Józefa oraz scenę objawień Matki Bożej i św. Józefa Tomaszowi Michałkowi.

10. Został zakończony pierwszy etap konserwacji XVII-wiecznej ambony w bazylice, trwają prace przy remoncie więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą modlitwę, ofiarność i pomoc w realizacji prac.

11. Przed Świętami Bożego Narodzenia Franciszkańska Akcja Charytatywna  prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących. Kosze są rozstawione w sklepie PSS Społem nr 15 i w Delikatesach Centrum przy ul. Św. Jana z Dukli. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

12. W tym tygodniu zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:

- dziś o 18.00 film pt: „Najświętsze Serce”, w czwartek, o 18.00 film pt: ”Cudowny chłopak”; przez cały tydzień zapraszamy na adwentowy kiermasz rękodzieła do FOK-u, w godzinach: 16.00-19.00.

 

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Szegda zamieszkały w Hucisku,
śp. Henryk Więcław
 zamieszkały przy ul. Siedlanka oraz śp. Mariusz Hałas zamieszkały przy ul. Ks. Brody. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a Nasz Panie…

14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa Jej Oblubieńca. Raz jeszcze dano nam wejść w czas liturgicznego Adwentu. Warto jednak pamiętać, że całe nasze życie jest adwentem – oczekiwaniem na spotkanie  z przychodzącym Chrystusem. Słuchajmy więc Jezusa i czuwajmy mądrze. Niech nam Pan błogosławi na ten czas.

 

                                                                                                                                                                  

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku