Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

01-08-2021

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

 

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty, to może to uczynić przelewem na nasze konto:

 

  Klasztor OO. Bernardynów, Plac Mariacki 8, 37-300 Leżajsk 

PL 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519

SWIFT: PKO PP LPW

 

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.


 

Ważny Komunikat!

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zdecydowali, 

że  z dniem 20 czerwca br.zostają zniesione dyspensy 

od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B”- 2021.08.01

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, po sumie zamiana Tajemnic różańcowych, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Po Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na rzecz powodzian.

2. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Kolbe. 

3.W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

·   w poniedziałek – w naszym sanktuarium przeżywamy uroczystość odpustową Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze święte jak w niedzielę.  W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane są trzy warunki: sakramentalna spowiedź, Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Należy także wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszechnego.

· w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

·  w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa,o 18.00 Msza Święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne;  

·   w pierwszy piątek – Święto Przemienia Pańskiego, Msze święte z Adoracją o godz. 7.00 i 18.00.  Odwiedziny chorych od godz.7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

· w pierwszą sobotę,  Msze św.  o Niepokalanym Sercu Maryi z Adoracją o 7.00 i 18.00. W Farze o 18.00 Msza święta i Męski Różaniec.

4. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pracowników i wolontariuszy PKWP. Po Mszach św. będzie można nabyć pamiątki z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Ziemi Św. lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

5. W zakrystii i w kiosku klasztornym dostępne są już nowe kalendarze.

6. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy sprzątanie Kalwarii Leżajskiej przed zbliżającym się odpustem. Bardzo dziękujemy za pomoc i prosimy o nią również w tym tygodniu. Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza mieszkańców następujących ulic:

  • we wtorek – ul. Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa, Zielona, Łąkowa, Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego, Narodowej Organizacji Wojskowej,  11 Listopada,
  • w środę – ul. Bernardyńska,  Franciszkańska, Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego, Pl. Mariacki, Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza,
  • we czwartek – ul. Tuwima, Paderewskiego, T. Michałka, Mickiewicza, Kąty, Konopnickiej, Św. Jana z Dukli, Prusa, Brzozy, Kościuszki i Puławskiego, Sienkiewicza, Szopena
  • w piątek – ul.  Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Kilińskiego, Hotel Pielęgniarek,  Opalińskiego, Kraszewskiego

Zbiórka przed pracą przy pomniku Św. Jana Pawła II o godz. 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

7. Zapraszamy do  kawiarni Fok Café codziennie w godzinach: 16.00-20.00. W najbliższy piątek w ogródku Fok Café o 21.00 odbędzie się kameralny koncert Michała Wojtusika. Trwają zapisy na zajęcia Akademii Odkrywcy dla dzieci od 4 roku życia. Szczegóły  w mediach społecznościach.

8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:  śp. Helena Łyko zamieszkała przy ul. Żeromskiego i śp. Kazimiera Kuziemka  zamieszkała przy ul. Siedlanka. Za  zmarłe Parafianki   i naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

9. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, a także solenizantom i jubilatom, życzymy wszelkich potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i św. Józefa.

 

O. Klaudiusz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku