Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

06-06-2021

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

 

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty, to może to uczynić przelewem na nasze konto:

 

  Klasztor OO. Bernardynów, Plac Mariacki 8, 37-300 Leżajsk 

PL 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519

SWIFT: PKO PP LPW

 

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B”- 2021.06.20

 

Ważny Komunikat!

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zdecydowali, 

że  z dniem 20 czerwca br.zostają zniesione dyspensy 

od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

 

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej,  a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny

2.     W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

·       w poniedziałek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; o godz. 16.30 spotkanie uczniów klasy VIII przygotowujących się do bierzmowania i udział w nabożeństwie czerwcowym.

· w środę – od godziny 17.00 spowiedź dla bierzmowanych i ich rodziców oraz świadków

· we czwartek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież z naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Pamiętajmy w naszych modlitwach o młodych ludziach przyjmujących sakrament Ducha Świętego;

·       w piątek – swoje Imieniny Zakonne obchodzi nasz współbrat br. Maksym Zemanek - zakrystian. Msza Święta Imieninowa o 7.00. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

O godz. 8.00 natomiast Msza święta na zakończenie roku szkolnego.

3.      Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych codziennie o 17.30.  

4.    Dwa tygodnie temu przy bazylice prowadzona była zbiórka na remont dwóch domów dziecka. Zebrano 4 825zł i 57 gr. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

5.   Wczoraj zakończył się VI Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją”. Dobremu Bogu dziękujemy za ten czas i powierzamy Mu wszystkich gości i uczestników tego wydarzenia.

6. Zbliżają się wakacje, FOK organizuje w Grecji kolonie dla dzieci w wieku 8-14 lat. Więcej informacji w mediach społecznościowych, na plakatach i u ojca Bartymeusza.

7. Do nabycia w naszym kiosku klasztornym jest specjalna kartka pocztowa z wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia oraz pamiątkowe medale z sanktuarium.

8. Trwa XXX Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Dziś o 21.00 w koncercie plenerowym wystąpi Marcin Wyrostek z orkiestrą, a w poniedziałek o 19.00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej z solistami w „Rapsodzie o cudzie nad Wisłą” Włodzimierza Korcza.

9. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, chcących służyć Bogu i ludziom, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na stronie bernardyni.pl.

10. W przyszłą niedzielę nasze Sanktuarium wraz ze społecznością  SP Nr 3 w Leżajsku i Klubem Motocyklowym Wehikuł przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na skomplikowane leczenie Agnieszki Derylak. Zachęcamy Was do ofiarności i modlitwy w intencji Agnieszki i jej rodziny przed cudownym obrazem MB Pocieszenia. Natomiast Starosta Leżajski, Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej oraz Dyrektor Ziemi Leżajskiej zapraszają za tydzień na piknik i koncert charytatywny dla pani Agnieszki przy muzeum od godz. 15.00. Przewidziano wiele atrakcji, a o 20.00 Koncert Powiatowej Orkiestry Divertimento i Grupy Wokalnej Meritum.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Lucyna Madej   zamieszkała  w Hucisku,
śp. Mateusz Jurek zamieszkały przy ul. Konopnickiej. Za  naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia i   Świętego Józefa Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku