Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Ogłoszenia duszpasterskie

02-01-2021

 

                      

 

          

- KLIKNIJ NA ZDJĘCIE -

 

Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę „na tacę” na rzecz naszej wspólnoty to może to uczynić przelewem na nasze konto

(nr konta: 12 1240 2630 1111 0000 3639 2519; nazwa konta:  Klasztor OO. Bernardynów;     

Plac Mariacki 8; 37-300 Leżajsk) zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy serdecznie tym, którzy w ostatnim czasie wspomogli nas w ten sposób.

Za wszelką życzliwość ciągle staramy się odpłacać wdzięcznością i modlitwą.

 

      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK „B”- 17.01.2021 r.

 

 

 1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Kościół Katolicki w Polsce po raz 24 obchodzi Dzień Judaizmu, który ma pomagać wierzącym w Chrystusa w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.  Od jutra  rozpoczyna się Tydzień Modlitw o  Jedność Chrześcijan.
 2.  W najbliższym tygodniu Patronami są:
  • we wtorek, 19 stycznia - Św. Józef Sebastian Pelczar, profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, biskup, wielki krzewiciel kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • we czwartek, 21 stycznia - Św. Agnieszka, męczennica z pierwszych wieków chrześcijaństwa. W jej wspomnienie papież błogosławi baranki, z których wełny będą utkane paliusze dla nowych metropolitów.
 3. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w bazylice w dni powszednie w godzinach: 10.30 – 12.00 oraz 16.30 – 18.00.
 4. Zapraszamy do oglądania naszej szopki bożonarodzeniowej. Przedłużeniem zadumy nad tajemnicą żłóbka, niech będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Franciszka w dni powszednie w godzinach: 7.30 – 17.30.
 5. Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej w środę o godz. 17.30;
 6. Nabożeństwo do Św. Józefa Oblubieńca NMP we czwartek o godz. 17.30;
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać „Dzień solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 8. W tym roku, ze względu na epidemię, nie będzie tradycyjnej kolędy, ale od 18 stycznia zapraszamy naszych Parafian do bazyliki na godz. 18.00 na Mszę Świętą, wspólną modlitwę, poświęcenie przyniesionej wody i błogosławieństwo kolędowe. Oto plan naszych spotkań:
 • w poniedziałek, 18 stycznia – zapraszamy mieszkańców następujących ulic: Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa, Zielona, Łąkowa, Klasztorna
 • we wtorek, 19 styczniaBroniewskiego, Żeromskiego, Narodowej Organizacji Wojskowej, 11 Listopada, Bernardyńska,  Franciszkańska
 • w środę, 20 styczniaArmii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego, Plac Mariacki, Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza
 • we czwartek, 21 styczniaT. Michałka, Mickiewicza, Kąty, Św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, Hollendra
 • w piątek, 22 styczniaKościuszki, Puławskiego, Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników, Kochanowskiego, Szopena, Orzeszkowej, Kilińskiego, Hotel Pielęgniarek  
 • w sobotę 23 styczniaOpalińskiego, Kraszewskiego, Tuwima, Paderewskiego, Sienkiewicza

Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę z okazji kolędy, to prosimy o składanie ich na niedzielną tacę w kopertach z dopiskiem „Kolęda”.

9. Franciszkański Ośrodek Kultury zaprasza dzieci od 4 roku życia do Akademii Odkrywcy, czyli do udziału w zajęciach z baletu, tańca, szachów, karate, języka angielskiego, teatru, śpiewu i zajęć policyjnych. FOK zaprasza również osoby dorosłe do udziału Akademii Filozofii i Teologii, która rozpocznie się w lutym oraz do udziału w kursie biblijnym w dniach 19-21 lutego. Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościowych. 

10. Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają nasz klasztor i sanktuarium. Dzięki Waszym ofiarom w ostatnim tygodniu udało się zamontować żyrandol, który doświetla tylną część nawy głównej. „Bóg zapłać” za waszą życzliwość!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Mazurek zamieszkała przy ul. Sosnowej, śp. Mariusz Górski  zamieszkały przy ul. Orzeszkowej,  śp. Jakub Pląder zamieszkały przy ul. Broniewskiego, śp. Janina Sulikowska zamieszkała w Hucisku i śp. br. Wawrzyniec Smyrdek w Lublinie. W Ich intencji: Dobry Jezu a nasz Panie…

12. W tygodniu modlitw o jedność Chrześcijan starajmy się o jedność w naszych rodzinach i wszędzie tam, gdzie będziemy przebywać. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

                                                              O. Klaudiusz Baran

                                                              Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia

                                                               w Leżajsku