Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku

Kursy przedmałżeńskie

Kursy przedmałżeńskie

Kursy Przedmałżeńskie

 
 
 
 

„Kochaj i Rób co chcesz” – św. Augustyn

 

  KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI U OJCÓW BERNARDYNÓW W LEŻAJSKU skierowany jest szczególnie do osób, którym z powodu pracy lub innych obowiązków trudno jest systematycznie uczęszczać na innego rodzaju kursy.

Zajęcia prowadzone są przez ojców Bernardynów, a także panią psycholog i pedagog. Jest to przede wszystkim okazja do refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnienie podstawowych prawd naszej wiary. Chętni mogą również skorzystać z indywidualnej rozmowy na temat rozeznawania powołania i konkretnych problemów życia małżeńskiego i duchowego.

Koszt, jaki obejmują nauki przedmałżeńskie wynosi 100 zł od osoby (płatne w czasie trwania kursu) – uczestnicy otrzymują materiały do pracy, w przerwach zajęć przewidziany jest poczęstunek, a w sobotę w południe dłuższa przerwa obiadowa (nie zapewniamy posiłku!).

Kurs przedmałżeński prowadzony w naszym klasztorze to jeden z obowiązkowych elementów przygotowania do małżeństwa dla narzeczonych, chcących zawrzeć sakramentalny związek. Wierzymy, że katechezy przedślubne nie muszą jednak być przykrą uciążliwością, ale okazja do lepszego poznania siebie nawzajem i pogłębienia swojej wiary. Tematyka spotkań obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne, jak i psychologiczne, czy medyczne, ale przede wszystkim jest próbą podzielenia się doświadczeniem budowania związku małżeńskiego i rodziny oraz nieustannego rozwijania się w wierze.


W każdy drugi piątek miesiąca, od września do maja włącznie, o godzinie 18,00 w kaplicy Domu Pielgrzyma rozpoczynają się katechezy przedślubne w ramach Poradni Rodzinnej, wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa. W miesiącach wakacyjnych: czerwiec, lipiec, sierpień spotkań nie ma.

Zapraszamy.

Najbliższe katechezy przedślubne planowane są  12 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma!